Minecraft sunucu kurmak için site önerisi

MeshAle

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Yakın bir zamanda arkadaşlımla ortaklaşa bir Minecraft sunucusu kurmayı düşünüyoruz. Modlu Survival gibi. Kendi aramızda değil herkese açık bir sunucu olacak ve bu işlerdede yeni olduğum için nereden kiralanır falan onları da bilmiyorum pek fazla. Bütçe 800 liraya kadar çıkartılabilir.

Yakın bir zamanda arkadaşlımla ortaklaşa bir Minecraft sunucusu kurmayı düşünüyoruz. Modlu Survival gibi. Kendi aramızda değil herkese açık bir sunucu olacak ve bu işlerdede yeni olduğum için nereden kiralanır falan onları da bilmiyorum pek fazla. Bütçe 800 liraya kadar çıkartılabilir.

Yani bildiğim kadarıyla Aternos var ama o sanırım tek arkadaşlarla falan oynanıyor ama bir bak derim.

800 liraya öyle bir sunucu açabileceğini sanmıyorum.

Bazı kiralayabileceğin yerler ve değerlendirmelerim:
SagaNetwork
Keyubu
NacssHost
Batihost
Rabisu

Batihost harici diğer hostinglerin hepsini de kullandım hepsinde bir geçmişim oldu.

Ucuzluk ve performans bakımından saganetwork kullanabilirsin. Benim de şuan VDS'imin olduğu yer orası ve kullanıyorum ancak destek taleplerine geç bakıyorlar ve sabah 2 - akşam 1 arası çalışıyorlar. Ayrıca websiteleri de sürekli host olarak düşüyor yani çok kaliteli olduğunu söyleyemem hatta tam anlamıyla önermiyorum bile ama bir bak derim.

Keyubuya gelecek olursak güzel ve kaliteli bir desteği var, performansı iyidir, oradan da sunucu almıştım. Sunucu için ücretsiz plugin paketi de veriyorlardı eskiden, öneriyorum orayı da.

NacSSHost da fena sayılmaz destek için bir whatsapp hatları mevcut ayrıca öyle ara sıra yapılan bakımlar dışında pek bir sorun yaşamazsınız. Orası da kalitelidir ve ucuzdur.

Rabisudan vds almanızı önermiyorum çünkü pahalı fiyatlara rağmen VDS yerine web panel destekleri var, oradan alacaksanız website de almayın çünkü arada veri merkezi düşüyor, ucuz olmasının sebebi bu diye düşünüyorum.

Batihost hakkında pek bir fikrim yok ancak daha önce oradan sunucu satın almamama rağmen uzak masaüstü girişi yapmıştım. Ücretsiz paket kuran bir programları var ve plugin paketleri öyle az da değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı