Minecraft sunucu nasıl kurulur?

gorgulum

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
Arkadaşlarla beraber nostalji olsun diye Minecraft Survival'a başlamaya karar verdik. Yaklaşık 6 kişi falanız hepimiz farklı zamanlarda da girebileceğimiz ücretsiz bir sunucu sağlayıcısı var mı, varsa anlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum benim bildiğim bilgisayarlarınız yan yana ise yerel ağ bağlantısını açıp hepiniz girebilirsiniz.
Ama istediğimiz zaman giricez diyorsan da server de oynaman gerekiyor.

Orjinal oynuyorsanız katılabileceğiniz bir çok sunucu var ancak orjinal değilse aranızdan interneti daha güçlü olan birisi bir host server açabilir ve siz de o kişinin serverine katılabilirsiniz. Server yalnızca o kişi açtığı zaman açılır ve kapanır yani ona bağlı olursunuz. YouTube’de “MC Hamachi server” şeklinde aratırsanız video da bulabilirsiniz.

Orjinal oynuyorsanız katılabileceğiniz bir çok sunucu var ancak orjinal değilse aranızdan interneti daha güçlü olan birisi bir host server açabilir ve siz de o kişinin serverine katılabilirsiniz. Server yalnızca o kişi açtığı zaman açılır ve kapanır yani ona bağlı olursunuz. YouTube’de “MC Hamachi server” şeklinde aratırsanız video da bulabilirsiniz.
Hamachi için bildiğim kadarıyla serveri kuran kişinin bilgisayı açık olması gerekiyor. Bana onun pc si kapalıykende girebileceğim bir şey lazım.
Dostum benim bildiğim bilgisayarlarınız yan yana ise yerel ağ bağlantısını açıp hepiniz girebilirsiniz.
Ama istediğimiz zaman giricez diyorsan da server de oynaman gerekiyor.
o serveri kendim ücretsiz açabilir miyim (PC açık olmak zorunda olmadan)

Ücretsiz var mı bilmiyorum ancak profilinizi ve yaptıklarınızı kaydeden bir çok sunucu var, versiyonunuzla aratırsanız bulabilirsiniz.

Örneğin;
“MC 1.8 survival servers”

Ücretsiz sunucular süreli diye biliyorum ama ücretli açmak isterseniz; AxiTRBilişim'den 8 TL gibi bir ücrete 10 slotluk sunucu kiralayabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz sunucu kurabilirsin. Sunucuyu kuran kişi açtığı hesabı diğer kişiler ile paylaşırsa diğerleri de istediği zaman sunucuyu aktif hale getirip girebilir.

Geri
Yukarı