Minecraft Sunucusı Kurmak İçin Kaç GB RAM Olmalı?

Shrsk

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia Geforce GT 720M - İntel Core i5
Meslek
Öğrenci
Selam. Yakın zamanda Minecraft sunucu kurmayı düşünüyorum. Öğrenciyim çok param yok ve çok da site bilmiyorum. Batihost'u biliyorum bir tek. Kit PvP Sunucusu kurmayı düşünüyorum. Maksimum 20 kişilik ama 20 kişi dolacağını zannetmem. Sizce kaç GB RAM yeterli olur ve ucuz bir site biliyorsanız aşağıya yazar mısınız? Teşekkürler.

Selam. Yakın zamanda Minecraft sunucu kurmayı düşünüyorum. Öğrenciyim çok param yok ve çok da site bilmiyorum. Batihost'u biliyorum bir tek. Kit PvP Sunucusu kurmayı düşünüyorum. Maksimum 20 kişilik ama 20 kişi dolacağını zannetmem. Sizce kaç GB RAM yeterli olur ve ucuz bir site biliyorsanız aşağıya yazar mısınız? Teşekkürler.
Hangi sürümde açmayı düşünüyorsunuz? Ona göre yardımcı olayım.

2 ila 4 arası sanırsam güzel olur.

Minecraft sunucusunun kalitesini sadece RAM belirlemez. 1.19 Sunucuya istersen 64 GB RAM ver işlemcisi kötü olduktan sonra droptan oynanmaz.
Sürüm kaç olacak?

Hocam maksimum 20 kişi yapacaksanız aternos'u tercih edebilirsiniz. Youtube'de bir sürü video var eklenti kurmayı falan. Minecraft oynayacak kadar ram'iniz varsa yeterli olur.

Minecraft sunucusunun kalitesini sadece RAM belirlemez. 1.19 Sunucuya istersen 64 GB RAM ver işlemcisi kötü olduktan sonra droptan oynanmaz.

Sürüm kaç olacak?
valla cok bılmıyorum 1.17 - 1.16 gibi

Hangi sürümde açmayı düşünüyorsunuz? Ona göre yardımcı olayım.

1.17 1.16 düşünüyorum ama sürümleri çok bilmiyorum siz ne önerirsiniz?

valla cok bılmıyorum 1.17 - 1.16 gibi

1.17 1.16 düşünüyorum ama sürümleri çok bilmiyorum siz ne önerirsiniz?
Ryzen 9 veya i9 yüksek nesil işlemcileri tercih etmenizi öneririm. ram 4-6GB olabilir eğer kişi sayısı artarsa sizde ram miktarını arttırabilirsiniz.

Ryzen 9 veya i9 yüksek nesil işlemcileri tercih etmenizi öneririm. ram 4-6GB olabilir eğer kişi sayısı artarsa sizde ram miktarını arttırabilirsiniz.
bir paket önerebilir misiniz?

Ryzen 9 veya i9 yüksek nesil işlemcileri tercih etmenizi öneririm. RAM 4-6 GB olabilir eğer kişi sayısı artarsa sizde RAM miktarını arttırabilirsiniz.

Mesela şu paket nasıl

4GB

4 Core * 40gb Disk

65TL

Türkiye Lokasyon
Xeon & E5 İşlemci
Web Panel
Uzak Masaüstü + FTP
Ücretsiz Eklenti Paketleri

Geri
Yukarı