Minecraft sunucusu açmak mantıklı mı?

arifgüven

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, benim şu an kullanmadığım bir laptop var sistemi i7 9750H işlemci + 1660 Ti ekran kartı + 16 GB RAM + internet 100'e 100, bunu sunucu yapmayı planlıyorum. Bu bilgisayar sadece sunucuyu açacak. Büyük bir sunucu yapmayacağım yani sadece arkadaş arasında oynayacağım soracağım sorular şunlar:

1: 1.20 sürümünde bu sistem hayatta kalmada en fazla kaç kişiyi rahatça kaldırır?
2: Benim alan adım var bunu nasıl play. Siteadı tarzında sunucu yönlendirme adresi yapabilirim?
3: İnternet olarak Minecraft sunucuları hangisini kullanıyor download olanı mı yoksa upload olanı mı?
4: Son sorum sizce bu kadar uğraşa değer mi, gidip aylık 300 TL vereyim mi? Normalde veririm ancak gereksiz pahalı bir de ben sadece arkadaşlar ile oynayacağım en fazla 20 - 30 olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını kullanmana gerek yok. Onun yerine görüntü verebilen herhangi bir kart takman yeterli. Aynı şeyi ben de yaptım şu an arkadaşımda Assetto Corsa, FiveM gibi sunucularımızı da oradan hostluyoruz. Eğer sadece 2 haftalık bir Minecraft serüveni için kullanacaksan saçma bir hareket. Sat gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı