DarkiNS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sabah aklıma bu soru geldi Hypixel gibi büyük sunucular nasıl yapılıyor? Eğer çok zor değilse kendimi test etmek için küçük bir PvP sunucusu açmak isiyorum. Çok komplike olmayacak maç kazandıkça seviyen artacak, farklı mapler olacak. Yazılım, kodlama hakkında bir şey bilmiyorum. Bu tarz bir sunucuyu nasıl yapabilirim?

Hocam bu linkten server.jar dosyasını indirin.
İstediğiniz bir yerde istediğiniz bir adla klasör açın.
Açtığınız klasöre server.jar dosyasını taşıyın ve terminalde şu komutu yazın : java -jar server.jar
Server dosyanız çalışacak ve duracak.
eula.txt dosyasını açın ve eula=true yapın.
Server dosyanızı tekrar açın.
Eğer hiçbir şey yanlış gitmezse sunucunuz açılacak. Artık isteyen kişi sizin local ip adresiniz ile oynayabilecek.
Eğer herkesin oynamasını istiyorsanız ngrok ile 25565 portuna tcp köprüsü açabilirsiniz.
Eğer eklenti kurmak istiyorsanız da aynı server.jar dosyasını spigot'un web sitesinden indirin.
İyi oyunlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sabah aklıma bu soru geldi Hypixel gibi büyük sunucular nasıl yapılıyor? Eğer çok zor değilse kendimi test etmek için küçük bir PvP sunucusu açmak isiyorum. Çok komplike olmayacak maç kazandıkça seviyen artacak, farklı mapler olacak. Yazılım, kodlama hakkında bir şey bilmiyorum. Bu tarz bir sunucuyu nasıl yapabilirim?
Emek, vakit ve para ile. Mapleri siz tasarlayacaksanız tek tek tasarlamanız, kuralları komutları girmeniz gerekiyor. Araştırma ile sunucu yapabilirsiniz fakat bu sunucuyu yaptıktan sonra reklamını yapmanız lazım ki insanlar bilsin gelsin. Ne kadar çok insan, komplike map ve plugin demek o kadar güçlü bir makine yani para demek.

Hocam şuan öyle bir amacım yok sadece 5,6 kişi girecek bu daha ilk yapışım kendimi test ediyorum. Bu arada insanların yaptığı mapleri alamıyorum değil mi?
Emek, vakit ve para ile. Mapleri siz tasarlayacaksanız tek tek tasarlamanız, kuralları komutları girmeniz gerekiyor. Araştırma ile sunucu yapabilirsiniz fakat bu sunucuyu yaptıktan sonra reklamını yapmanız lazım ki insanlar bilsin gelsin. Ne kadar çok insan, komplike map ve plugin demek o kadar güçlü bir makine yani para demek.

Hocam şuan öyle bir amacım yok sadece 5,6 kişi girecek bu daha ilk yapışım kendimi test ediyorum. Bu arada insanların yaptığı mapleri alamıyorum değil mi?
Yapılan hazır maplerin bazıları ücretsiz bazıları ise paralı. Alıp kullanabilirsiniz fakat tek bir map üzerinde bunları entegre etme işi size kalıyor. Araştırıp öğrenmeniz gerekiyor. İngilizceniz iyi ise "How to setup Minecraft PVP Server" yazıp Youtube üzerinden videolara bakabilirsiniz.

Yapılan hazır maplerin bazıları ücretsiz bazıları ise paralı. Alıp kullanabilirsiniz fakat tek bir map üzerinde bunları entegre etme işi size kalıyor. Araştırıp öğrenmeniz gerekiyor. İngilizceniz iyi ise "How to setup Minecraft PVP Server" yazıp Youtube üzerinden videolara bakabilirsiniz.
İngilizcem'in bu tür bir iş için yeterli olduğunu düşünüyorum. Sıkıntı çıkarsa yine yazarım buraya teşekkürler.

Yapılan hazır maplerin bazıları ücretsiz bazıları ise paralı. Alıp kullanabilirsiniz fakat tek bir map üzerinde bunları entegre etme işi size kalıyor. Araştırıp öğrenmeniz gerekiyor. İngilizceniz iyi ise "how to setup Minecraft PvP server" yazıp YouTube üzerinden videolara bakabilirsiniz.

Siz Microsoft sürümünü diyorsunuz sanırım. Java versiyonunda binlerce harita var ücretsiz. Zaten ücretli olsa bile parayı nasıl alacaklar ki? Herkes kendi serverine indirip kullanıyor haritaları büyük sunucular hariç.

Siz Microsoft sürümünü diyorsunuz sanırım. Java versiyonunda binlerce harita var ücretsiz. Zaten ücretli olsa bile parayı nasıl alacaklar ki? Herkes kendi serverine indirip kullanıyor haritaları büyük sunucular hariç.
Hocam ben java versiyon için diyordum java map'leri bedava ancak kullanırsam sıkıntı olur mu?

Hayır Java sürümünden bahsediyorum. Java sürümünde ücretsiz/ücretli bir sürü harita var. CS:GO gibi haritaların çalınma şansı pek olmadığından bu tarz harita satışları da yaygın. Satılan haritalar genelde pluginleri de hazır olarak satılıyor. Büyük sunucu olması gerekmiyor, 10₺´den 100₺ ve üzerine kadar haritalar var ve parasına göre kalitesi de doğru oranda artıyor.
Hocam ben java versiyon için diyordum java map'leri bedava ancak kullanırsam sıkıntı olur mu?
Ücretsiz haritaları elbette kullanabilirsiniz. Yazımda haritayı sizin yapacağınızı hesaba kattım. Farklı haritaları birleştirme konusunu nasıl yapacağınız size kalmış o konuda bilgim yeni sürümler için yok ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı