Minecraft sunucusu adres öğrenme

Hayır, bu şekilde olmuyor. Orası boş kalsın. O kısım daha çok profesyonel olarak statik (sabit) IP ile sunucu satan şirketler tarafından dolduruluyor. Hiç değişmeyecek şekilde yazıyorlar o IP'yi.

Modemi her sıfırlama işleminizde IP adresiniz değişecek, o IP'yi verirsiniz pek bir şey fark etmez.

Buraya bir ıp yazarak arkadaşlarımı sabit bir ıp üzerinden davet etmem mümkün mü yoksa kendi ıp mi sabitlemek zorundayım.

Sizin IP adresine gelen paket açtığınız porttan "Dahili müşteri"'ye girdiğiniz yerel IP'ye gönderilecek. Bu nedenden yerel IP girmeniz daha sağlıklı olur.

Sizin IP adresine gelen paket açtığınız porttan "Dahili müşteri"'ye girdiğiniz yerel IP'ye gönderilecek. Bu nedenden yerel IP girmeniz daha sağlıklı olur.

Boş kalsa da bağlanabilir sunucuya, arkadaşları da bağlanır. O yerel IP zamanla değişebilir, 3,5,6 illa ki değişecektir. Her değiştiğinde server.properties'de değiştirmeye gerek kalmaması adına boş kalmalı bence.

Boş kalsa da bağlanabilir sunucuya, arkadaşları da bağlanır. O yerel IP zamanla değişebilir, 3,5,6 illa ki değişecektir. Her değiştiğinde server.properties'de değiştirmeye gerek kalmaması adına boş kalmalı bence.

Doğrusunuz fakat ayarlanabilir.

Denetim masası > Ağ ve Internet > Ağ Bağlantıları

Ardından kullandığınız ağ kartına sağ tık özellikler yapıp TCP/IPv4 ayarlarını ayarlayabilir.

1599650195643.png

Fakat boş bırakıldığında da oluyor ise boş bırakılabilir.

Doğru, zamanında bu şekilde CS 1.6 ve sonrasında Minecraft sunucularımı açıyordum. Ama bir süre sonra gerek olmadığını fark ettim. Yoksa bu şekilde de yapılabilir ama otomatik bırakıyorum ben buraları bir süredir.

Arkadaşım uzaktan ıp+:25565 ile girmeye çalıştığında timeout alıyor ve port kontrol aracında port kapalı gözüküyor.

Arkadaşım uzaktan ıp+:25565 ile girmeye çalıştığında timeout alıyor ve port kontrol aracında port kapalı gözüküyor.

Büyük ihtimalle CGN IP kullanıyorsunuz o zaman. ISS'ye CGN IP olup olmadığını danışın ve statik IP almak istiyorsanız aylık statik IP ücretini sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı