Minecraft sunucusu için server sistem kurma

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
Aklımda bir server sistemi kurmak var. 1GB internetim bulunuyor. İp mi nasıl koruyabileceğim, extra koruma nasıl ekleyebileceğimi söyleyen bir video, blog varımdır? Sistemi Xeon E5 2680 V4 veya 2690 V4 ile kurmak istiyorum, bu işlemciler bildiğiniz üzere 14 Core 28 Threads ve 35MB önbelleğe sahip. 64 GB RAM kullanacağım. Minecraft 1.20 sürümünde sıkıntı yaşar mıyım? İşlemciler halihazırda 3.3 GHz iken düzgün bir soğutucu ile 4.3-4.5GHz'yi görüyor ben sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum ama işin ehli olanlar beni bilgilendirir ise sevinirim.

Sunucuya harcadığınız para kadar korumaya da harcamanız gerek, umarım biliyorsunuzdur. Çünkü Türkiye'deki sunucu sahipleri kıskançlıktan Türk sunucularına saldırıyor, piyasaya çıktığınız ve tutturduğunuz ilk haftada patlatırlar sunucuyu.

Sunucuya harcadığınız para kadar korumaya da harcamanız gerek, umarım biliyorsunuzdur. Çünkü Türkiye'deki sunucu sahipleri kıskançlıktan Türk sunucularına saldırıyor, piyasaya çıktığınız ve tutturduğunuz ilk haftada patlatırlar sunucuyu.

Hocam tek 1 tane sistem kuracağım açacağım sunucu için oyun içi gelen saldırılara vs karşı korunabilsem yeterli, bir de bir kişinin benim IP adresimi bilmesi sorun teşkil eder mi?

Xeon işlemciler son sürüm MC de ölüyor deneyimimle sabit en iyisi Ryzen sunucu kurmak.

Peki oculeth VDS'den R9 5950X 12 çekirdek + 16 GB RAM 1GB internet aylık 15 dolar iyi midir?

Peki oculeth VDS'den R9 5950X 12 çekirdek + 16 GB RAM 1GB internet aylık 15 dolar iyi midir?

Bence iyi ama oculeth güvenilir midir destekleri nasıl onu bilmiyorum ikide bir güncelleme vasıtasıyla VDS'imi kapatmazsalar iyidir, bıktım o yüzden bir sistem toplayayım dedim.

@Aeklink hocam seni uzun zamandır sosyalde görüyorum açtığın konuları vs. evdeki internetim ile public açıp bir com domain alır isem kendi kişisel internetimi nasıl koruyabilirim? Tehlikeli midir?

@Aeklink hocam seni uzun zamandır sosyalde görüyorum açtığın konuları vs. evdeki internetim ile public açıp bir com domain alır isem kendi kişisel internetimi nasıl koruyabilirim? Tehlikeli midir?
Sadece fiziksel olarak evdeki cihazları koruyabilirsiniz. Zaten anlık trafik belirli bir boyutu geçtiğinde internetiniz kesilecektir. Bu sebeple kesintisiz bir hizmet sunmanız mümkün değil.

Veri merkezindeki bir sunucuyu kiralamanız daha ekonomik ve sağlıklı olacaktır.

Sadece fiziksel olarak evdeki cihazları koruyabilirsiniz. Zaten anlık trafik belirli bir boyutu geçtiğinde internetiniz kesilecektir. Bu sebeple kesintisiz bir hizmet sunmanız mümkün değil.

Veri merkezindeki bir sunucuyu kiralamanız daha ekonomik ve sağlıklı olacaktır.

Peki hocam bir towny sunucusu için R9 5900X 8 Core ve 24 GB RAM, 60GB SSD yeterli olur mu? Veya önerebileceğiniz uygun fiyatlı en iyi performanslı yani F/P bir VDS hizmeti veren servis var mı?

Kaç kişiye kadar TPS'i 20 de tutabilir?

Geri
Yukarı