Minecraft sunucusu kurmak

Worldax

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, boşta bir sistemim duruyor ve o sistem ile Minecraft Sunucu kurmak istiyorum, sistemin özellikleri:
İşlemci: i3-4130
Ekran Kartı: RX 470 4GB SAPPHIRE
PSU: GIGABYTE 550W 80+
RAM: 2x4GB 8GB DDR3
Anakart: MSI H81M-E33
MineOS ile vs. bu bilgisayara Minecraft sunucusu kurmak mümkün mü? Arkadaşlarım ile Hayatta Kalma oynayacağım ve 7/24 açık bırakmayı düşünüyorum bir sorun çıkartır mı, yükseltmem gereken parçalar var mı? Birde ekran kartı şart mı ona göre çıkartıp satacağım :D

SSD veya HDD yok, boşta bir HDD var ama eğer sunucunun Ping durumuna ve gücüne etki edecekse SSD alabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunu yapacağına bir adet sanal sunucu alabilirsiniz.Bu sistemi 7/24 açik tutarsanız sorun olur.

Aylık 30-40 tl ile rahat bir hayatta kalma sunucusu açarsınız

Hocam bunu yapacağına bir adet sanal sunucu alabilirsiniz.Bu sistemi 7/24 açik tutarsanız sorun olur.
Sistem zaten köşede duruyor, yararlanmak istediğim için böyle bir konu açtım yoksa sanal sunucuda mantıklı ancak daha önce sanal sunucu ile yaptığımda hangi hosting di hatırlamıyorum Aternos tan bile kötüydü, 4GB Ram 4 Çekirdek falan yazmışlardı ancak sürekli Lag oluyordu sunucuda, biraz büyük yapılar inşa edip şehirler kuruyoruz ve Redstone sistemleri de cabası, dediğim gibi bu sistemi yükseltebilirim ancak sunucu açma imkanı varsa kullanmak isterim.

Aylık 30-40 tl ile rahat bir hayatta kalma sunucusu açarsınız
7/24 olmasa da günde 7 8 saat açık durur ortalama.

Sistem zaten köşede duruyor, yararlanmak istediğim için böyle bir konu açtım yoksa sanal sunucuda mantıklı ancak daha önce sanal sunucu ile yaptığımda hangi hosting di hatırlamıyorum Aternos tan bile kötüydü, 4GB Ram 4 Çekirdek falan yazmışlardı ancak sürekli Lag oluyordu sunucuda, biraz büyük yapılar inşa edip şehirler kuruyoruz ve Redstone sistemleri de cabası, dediğim gibi bu sistemi yükseltebilirim ancak sunucu açma imkanı varsa kullanmak isterim.

7/24 olmasa da günde 7 8 saat açık durur ortalama.
Hocam hem port açmanız hemde ddos koruması gerekmekte.Ayrıyeten iyi bir internete sahip olmanız lazım.keyubu firması var kendileriyle konusun size sanal sunucu teklifi yapsınlar

Hocam hem port açmanız hemde ddos koruması gerekmekte.Ayrıyeten iyi bir internete sahip olmanız lazım.keyubu firması var kendileriyle konusun size sanal sunucu teklifi yapsınlar
Ayrıyetten illaki pcyi sunucu olarak kullanmak istiyorsanız.Kaynakların az kullanılması için ubuntu işletim sistemi kurun pcye.Sunucular için ubuntu gayet sağlıklı oluyor.Ekran kartını çıkartıp satabilirsiniz.Port açmanız gerekiyor ve DDoS yemeyeceğinize eminseniz iş tamamdır.

Bu kadarına gerek yok, private bir sunucu olacak anladığım kadarıyla. Port açsın açamıyorsa Hamachi kursun yeter.

Elektrik faturası sorun değilse açabilirsiniz bir sorun olmayacaktır, çıktığınız zamanda kapatırsınız bilgisayarı. MineOS kurmaya çokta gerek yok sonuçta public bir sunucu olmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı