Minecraft Sunucusu Kurmak

İşletim sistemi
Windows 10

Hooiser

Hectopat
Merhabalar bu sıkıcı karantina döneminde arkadaşlarımla maziye dönmek için Minecraft sunucusu kurmak istiyorum. Fakat birkaç sorun var. Birincisi Hamachi kullanmak istemiyorum yapmam gereken nedir? İkincisi özelliklerim yeterli mi? (Özelliklerim 70 Mbps download 45 Mbps upload i7 9750H 2.4-4.5 GHz 6 Core 12 thread 8 GB 2400MHz RAM GTX1650) bu özellikler yeterliyse kaç kişiye kadar yeterli olur? Ortalama 10 kişi başlamayı düşünüyorum. (Son sürümde modsuz bir şekilde oynamayı planlıyoruz.)

Hala farkını anlamadım. Xms ve Xmg farkı nedir?
Xms ve Xmx, JVM işlemlerini (Minecraft sunucusu, Minecraft launcher'ı vb.) gerçekleştirirken kullanacağı maksimum ve minimum bellek miktarı.
Xms minimum, Xmx ise maksimum belleği belirtir. Xmx değerinin sunucu bilgisayarının belleğine eşit veya yakın olması önerilir. Xms ise Xmx altında herhangi bir değer olabilir. Bunun da yine çok düşük olmaması önerilir.

Xms ve Xmx, JVM işlemlerini (Minecraft sunucusu, Minecraft launcher'ı vb.) gerçekleştirirken kullanacağı maksimum ve minimum bellek miktarı.
Xms minimum, Xmx ise maksimum belleği belirtir. Xmx değerinin sunucu bilgisayarının belleğine eşit veya yakın olması önerilir. Xms ise Xmx altında herhangi bir değer olabilir. Bunun da yine çok düşük olmaması önerilir.
Server 1 GB kullanmak istiyorsa ve ben Xms değerini 4G yaparsam server zorunlu olarak en az 4GB mi kullanacak yine de?

Server 1 GB kullanmak istiyorsa ve ben Xms değerini 4G yaparsam server zorunlu olarak en az 4GB mi kullanacak yine de?
Hayır, sunucu yine 1GB kullanır. Burada bahsedilen Xms ve Xmx değerleri zaten sunucunun kullanabileceği bellek miktarını belirtir. Hatta bazen garbage collection'ı düşürmek için Xms ve Xmx eşit yazılır.

Hayır, sunucu yine 1GB kullanır. Burada bahsedilen Xms ve Xmx değerleri zaten sunucunun kullanabileceği bellek miktarını belirtir. Hatta bazen garbage collection'ı düşürmek için Xms ve Xmx eşit yazılır.
Hocam bu işlerden anlıyorsunuz. Buna da bakarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı