Minecraft sunucusu nasıl açılır?

Port açmanın bana herhangi bir zararı olabilir mi ? Eğer evet ise ne tür bir şey olabilir ?
Port açmanın zararı olmaz. Hatta yararı bile vardır. Sunucu açmak için, IP kameralar için port yönlendirme kullanılır. Bu arada videodaki ''Port Forward Network Utilities'' isimli program, sadece portu kontrol etmeye yarıyor. Port açmakla alakası yok. Portu kontrol etmek için ise internet siteleri var. (Open Port Check Tool -- Verify Port Forwarding on Your Router) Programa çok gerek yok. Windows'un neden tehdit olarak algıladığını bilmiyorum. Ama her tehdit virüs girdiğini göstermez.

Port açmanın zararı olmaz. Hatta yararı bile vardır. Sunucu açmak için, IP kameralar için port yönlendirme kullanılır. Bu arada videodaki ''Port Forward Network Utilities'' isimli program, sadece portu kontrol etmeye yarıyor. Port açmakla alakası yok. Portu kontrol etmek için ise internet siteleri var. (Open Port Check Tool -- Verify Port Forwarding on Your Router) Programa çok gerek yok. Windows'un neden tehdit olarak algıladığını bilmiyorum. Ama her tehdit virüs girdiğini göstermez.
Kendime nasıl admin yetkisi verebilirim ? Amacım gamemode 1 yapabilmek.

@Ssansarsalvo Hocam görmemişim kusura bakmayın. Pek bir bilgim yok dediğim gibi daha önce denemedim maalesef. Deneyerek veya internetten biraz bakarak belki sorununuzu çözebilirsiniz.
Hocam yaptım aternos'tan inen rar dosyasını arşive ekle diyip zip seçtim. Dropbox'a yükledim dosyayı sonra /ul world (name) (link) yaparak kendi dünyamı yükledim. Bu yazıyı okuyan biri varsa yardımcı olurum.

@Nowitzer Admin yetkisini halettim fakat ipeksi dokunuş elmas kazma ile spawner kırınca kayboluyor. Nasıl ayarlayabiliriz bilgin var mı?
SilkSpawners Plugin Sunucu kapalıyken Plugins klasörüne atıp, sunucuyu başlatırsanız alabilirsiniz.

Ayrıca bu plugin ile sunucuyu yeniden başlatmadan plugin ekleyebilirsiniz. Ancak henüz 1.16 desteği gelmemiş. Farklı bir plugin bulabilirsem yollayacağım.

AutoPluginLoader - Download (1.16.4 diyor. Ancak bir deneyin.)

Son düzenleme:
SilkSpawners Plugin Sunucu kapalıyken Plugins klasörüne atıp, sunucuyu başlatırsanız alabilirsiniz.

Ayrıca bu plugin ile sunucuyu yeniden başlatmadan plugin ekleyebilirsiniz. Ancak henüz 1.16 desteği gelmemiş. Farklı bir plugin bulabilirsem yollayacağım.

AutoPluginLoader - Download (1.16.4 diyor. Ancak bir deneyin.)
Hocam bende de aynı model modem var ancak pc de 4 gb ram var istersem sunucuyu açabilir miyim 2 kişilik? Ama hamachide açınca arkadaşım girince server fazla yüklenip kapanıyordu.

Geri
Yukarı