Minecraft sunucusu nasıl kurulur?

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Mümkün olursa bir ara Minecraft sunucusu açmak istiyorum. Skyblock tekblock gibi modlar için kurmayı düşünüyorum. Yaklaşık 100 150 kişi rahat oynayabilsin bana yeterli (muhtemelen AFK'lar dahil olacak buna. Farmların çalışabilmesi için AFK lazım oluyormuş).

Kendim PC toplayıp bunda Minecraft sunucusu açabiliyor muyum acaba? Kesintisiz güç kaynağı ayarlamaya çalışırım anlık veya bir süreliğine olan elektrik kesintilerine karşı.

Kendim sunucu kurabiliyor muyum yoksa illa sunucu mu kiralamak zorundayım? Bilgisi olan yönlendirebilir mi beni?

Pluginleri açıkçası bilmiyorum. Öğrene öğrene ilerleyeceğim. Zaten bir PC toplayacağım ona göre toplarım en azından.

Ekran kartı zorunlu mu server için acaba?

Bir de 32 veya 64 GB RAM yapmam ne kadar mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün olursa bir ara Minecraft sunucusu açmak istiyorum. Skyblock tekblock gibi modlar için kurmayı düşünüyorum. Yaklaşık 100 150 kişi rahat oynayabilsin bana yeterli (muhtemelen AFK'lar dahil olacak buna. Farmların çalışabilmesi için AFK lazım oluyormuş).

Kendim PC toplayıp bunda Minecraft sunucusu açabiliyor muyum acaba? Kesintisiz güç kaynağı ayarlamaya çalışırım anlık veya bir süreliğine olan elektrik kesintilerine karşı.

Kendim sunucu kurabiliyor muyum yoksa illa sunucu mu kiralamak zorundayım? Bilgisi olan yönlendirebilir mi beni?

Pluginleri açıkçası bilmiyorum. Öğrene öğrene ilerleyeceğim. Zaten bir PC toplayacağım ona göre toplarım en azından.

Ekran kartı zorunlu mu server için acaba?

Bir de 32 veya 64 GB RAM yapmam ne kadar mantıklı?
Kurabilirsin.Tavsiyem linux kullan.Spigot dosyasını indir ve bir sh dosyası ile çalıştır. Zaten yabancı kaynaklarda çok kullanılan "googling" yani google da araştırma yapmak ile bulabilirsin.

Kurabilirsin. Tavsiyem Linux kullan. Spigot dosyasını indir ve bir sh dosyası ile çalıştır. Zaten yabancı kaynaklarda çok kullanılan "googling" yani Google da araştırma yapmak ile bulabilirsin.

Peki nasıl bir internet hızı istiyor ve bu hızı hangi ISS veriyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı