Minecraft sunucusuna başkaları katılamıyor

CGN IP havuzundaysanız port açmanız işe yaramaz.(Bunu kontrol etmek için modem arayüzünde gözüken IP'niz ile internetteki sitelerde gözüken IP'nizin aynı olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli.) Statik IP satın almanız lazım veya internet servis sağlayıcınıza CGN IP havuzundan çıkmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. IPv6'ya geçmek de alternatif bir çözüm olabilir.

CGN IP havuzundaysanız port açmanız işe yaramaz.(Bunu kontrol etmek için modem arayüzünde gözüken IP'niz ile internetteki sitelerde gözüken IP'nizin aynı olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli.) Statik IP satın almanız lazım veya internet servis sağlayıcınıza CGN IP havuzundan çıkmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. IPv6'ya geçmek de alternatif bir çözüm olabilir.
İnternetteki sitelerde gözüken IP'ye nereden bakılıyor?

Modemde 192.168.1.xx ile başlıyor. Sorguladığımda farklı çıkıyor.
192.168 ile başlayan yerel IP'niz. Modemde bir de dışarıya gözüken IP'nin olduğu bir kısım da olmalı. Her modemde yeri değişiyor. Yine de bulamasanız bile CGN IP havuzundasınızdır muhtemelen. Port açamamanız da bunun nedenlerinden biri zaten. IPv4 kullanan çoğu kişi CGN IP havuzunda.

192.168 ile başlayan yerel IP'niz. Modemde bir de dışarıya gözüken IP'nin olduğu bir kısım da olmalı. Her modemde yeri değişiyor. Yine de bulamasanız bile CGN IP havuzundasınızdır muhtemelen. Port açamamanız da bunun nedenlerinden biri zaten. IPv4 kullanan çoğu kişi CGN IP havuzunda.

Modemin kendisinde bulamadım. Başka nasıl bulabilirim?

Modemin kendisinde bulamadım. Başka nasıl bulabilirim?
Dediğim gibi, bulmanıza gerek yok aslında. Sadece emin olmak için sormuştum. Büyük ihtimal CGN IP havuzundasınız zaten ve bu yüzden port açmanız işe yaramıyor. Ama sorun CGN IP değilse açtığınız portun ayarlarında bir problem olabilir veya server.properties dosyasında server-ip= kısmını boş bırakmanız gerekirken bir şeyler yazmış olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı