Minecraft sunucusuna girerken "Internal exception" hatası

KanliBicak

Femtopat
Daha fazla  
Ben bir Minecraft serverinde oynuyordum ve bir anda oyun kapandı. Zaten sürekli kapandığı için önemsemedim ama girdiğimde şu hatayı aldım: "Internal exception: IO. Netty. Handler. Codec. Decoderexception! Java. Lang. Runtimeexception: Tried to read nbt tag that was too big; tried to allocate: 2097163Bytes where Max allowed: 2097152."

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
ChatGPT'ye sordum cevabi: Bu hata genellikle sunucuda kullanılan bellek sınırlarının aşıldığı anlamına gelir. Sunucu, 2.097.152 Bayt (yaklaşık 2 MB) boyutunda bir nbt etiketi okumaya çalıştı ancak bu boyuttan daha büyük bir etiketle karşılaştı. Sunucu, bellek sınırlarını aşan bu büyük etiketi işleyemeyeceği için sizi sunucudan attı.

ChatGPT'ye sordum cevabi: Bu hata genellikle sunucuda kullanılan bellek sınırlarının aşıldığı anlamına gelir. Sunucu, 2.097.152 Bayt (yaklaşık 2 MB) boyutunda bir nbt etiketi okumaya çalıştı ancak bu boyuttan daha büyük bir etiketle karşılaştı. Sunucu, bellek sınırlarını aşan bu büyük etiketi işleyemeyeceği için sizi sunucudan attı.

Teşekkür ederim. Peki çözümünü biliyor musun?

Teşekkür ederim. Peki çözümünü biliyor musun?

Çözümü hakkinda senin yapabileceğin bir şey yok sunucu sahibi duzeltebilir chat GPT'nin cevabida:
Bu hatayı düzeltmek için sunucu yöneticisi, sunucunun RAM miktarını artırarak veya sunucuda kullanılan nbt etiketlerinin boyutunu azaltarak sorunu çözebilir. Sunucuda kullanılan nbt etiketlerinin boyutunu azaltmak için kullanılan eklentileri veya düzenlenen veri paketlerini kontrol edebilirler.

Bir Minecraft oyuncusu olarak, bu hatayı düzeltmek için tek yapabileceğiniz şey, sunucu yöneticisine hatayı bildirmek ve sorunu çözmeleri için yardım istemektir.

Geri
Yukarı