Minecraft sunucusuna world kurulamıyor

GudukKupsi

Decapat
Daha fazla  
Minecraft'ta normal Hamachi ile beraber kullanılabilen bir server açtım biraz oynayıp geliştik sonra da modlu bir server açmak için yeni bir dosyaya Forge ile yeni server açtım ama 0'dan başlamak istemiyorum. Server dosyalarında ki world dosyalarını değiştiriyorum olmuyor siliyorum tekrar yüklüyorum olmuyor 0'dan başlatıyor illa direkt tüm dosyaları değiştirip üstüne yazdırdım yine olmadı. Çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hamachi varsa Server'la uğraşmayın, direkt o dünya'yı açıp "yerel ağda paylaş" deyin zaten çıkacaktır Hamachi'den.

Önce Forge sunucunuza kurmak istediğiniz dünya dosyalarını ayrı bir konuma kopyalayın. Sonrasında Forge sunucunuzu başlatın. Sunucu başladıktan sonra ekstra bir şey yapmadan sunucunuzu kapatın. Böyle yaptığınızda sunucunun bulunduğu konumda world, world_nether ve world_end klasörleri oluşacak. Bu klasörler sunucu tarafından oluşturulan klasörler. Bunları sildikten sonra sunucuyu tekrar başlatmadan önce başlangıçta belirttiğim ayrı konuma kopyaladığınız dünya dosyalarını Forge sunucusunun konumuna atın. Sunucuyu başlattığınızda konsolda dünya oluşumu ile ilgili info mesajı görmüyorsanız doğru yapmışsınız demektir. Eğer kurduğunuz modlar sizin yüklediğiniz dünyayı beğenmiyor veya inatla yeni dünya oluşturuyorsa sorununuz bundan kaynaklanıyor da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı