Minecraft tahsis edilen RAM'i artırmak

Sa As 1234

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft "allocated RAM" nasıl artar? Jvm değişkenlerinden 2Gnin yerine 6 yazdım denedim ve 8 yazdım denedim. 2 türlü de allocated 2 GB kalıyor. Sadece mem kısmı artıyor.
Oyun içi F3'e basınca çıkan verilere göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyunu orijinal oynuyorsanız otomatik olarak ayarlanıyor. Bilgisayarınıza uygun miktarda otomatik olarak ayarlanacaktır. Ama korsan oynuyorsanız bilgim yok fazla.

-Xmx6G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M

"-Xmx6G" yerine istediğiniz numarayı yazıyorsunuz.

Ayrıca eğer Java'nız 32 bit ise 2GB'dan falza veremiyorsunuz, onun için 64 bit Java yüklemeniz lazım.

Ayrıca eğer Java'nız 32 bit ise 2GB'dan falza veremiyorsunuz, onun için 64 bit Java yüklemeniz lazım.
32 mi 64 mü nereden öğrenebilirim?Ayrıca ben java yüklememiştim kendi açıldı oyun ben sonradan yükleyeyim dedim.Bir de 1.17.1 oynuyorum sanki 1.17.1 de java yok gibi birşeyler duymuştum.Son sorum RAM FPS ye bariz bir etki eder mi Minecraftta?Bu soruları da cevaplarsanız çok memnun olurum hayırlı akşamlar.
Eğer oyunu orijinal oynuyorsanız otomatik olarak ayarlanıyor. Bilgisayarınıza uygun miktarda otomatik olarak ayarlanacaktır. Ama korsan oynuyorsanız bilgim yok fazla.
Orijinal oynuyorum ancak koskoca dual channel 16 GB ramden 2 GB sini layık görmüş 16 chunkla oynadığım oyuna.Pek verimli bir karar değil bence 2 GB.

Yeni konular

Geri
Yukarı