Çözüldü Minecraft tam ekran yapınca çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Bu sorun önceden yoktu yeni başladı. Modlu Minecraft oynayacağım derken sürekli crash veriyor. Bir kez oyunu silip yükledim düzeldi ama tam ekran yapınca girmemeye başladı. Kullandığım mod paketi direwolf20 1.6.4. orijinal versiyon kullanıyorum.

Screenshot_2.png

Çözüm
550 Ti için NVIDIA sürücüm güncellendikten sonra benzer bir hata aldım (tam olarak değil ama aynı sorun, tam ekran görüntülenemiyor). Sonunda NVIDIA ayarlarına gidip "masaüstü boyutunu ve çözünürlüğü ayarla" altındaki en boy oranı yerine ölçeklemeyi tam ekrana değiştirerek düzeltmeyi başardım. Hertz zaten varsayılan olarak 60'taydı.

Yine yabancı forumda bir yazı buldum.
Ekran Hertz'ini de ayarlayabiliyorsan 60'a ayarlamayı dener misin?
Penceresiz tam ekranda durum nasıl?

%Appdata% .Minecraft klasörüne git. Minecraft'ın içinde "options" not defteri olması lazım onu silip oyunu tekrar aç ayarların sıfırlanmış olacak. Daha sonrasında penceresiz tam ekran yapmayı dene. Sistemin gayet yeterli gözüküyor. Ama sonuç olarak mod pack ve bayağı eski 1.6.4 sürümü. Modpack'ten veya oyun sürümünden sıkıntı oluyor olabilir. Bir de Minecraft Launcher ayarlarını buraya atabilir misin?

%Appdata%.Minecraft klasörüne git. Minecraft'ın içinde "options" not defteri olması lazım onu silip oyunu tekrar aç ayarların sıfırlanmış olacak. Daha sonrasında penceresiz tam ekran yapmayı dene. Sistemin gayet yeterli gözüküyor. Ama sonuç olarak mod pack ve bayağı eski 1.6.4 sürümü. Modpack'ten veya oyun sürümünden sıkıntı oluyor olabilir. Bir de Minecraft Launcher ayarlarını buraya atabilir misin?

%Appdata%'da .Minecraft'ta bu versiyon yok CurseForge üzerinden oynuyorum.

Screenshot_2.png

Ayarlar böyle hiç ellemedim otomatik ayarlar.

Modpack örneğinde sağ üst köşe üç noktadır, buna tıklayın ve ardından klasörü aç'a tıklayın. Bundan sonra Config dosyası önünüzde olacaktır.

Yabancı bir forumda bunu bulabildim. Bu şekilde bakabilme şansın var mıdır?

Yabancı bir forumda bunu bulabildim. Bu şekilde bakabilme şansın var mıdır?

Dün ayarı Options'lardan değiştirdim pencereli şekilde oynanıyor ama zevkli olmuyor. Bu arada attığınız yazı yarım sanırım, o Config dosyasına girebildim ama.

Dün ayarı Options'lardan değiştirdim pencereli şekilde oynanıyor ama zevkli olmuyor. Bu arada attığınız yazı yarım sanırım, o Config dosyasına girebildim ama.

Oyunu açabildiysen iyi. Çok fazla anladığım bir konu değil. Ben araştırıp gördüğüm kadarıyla buraya yazıyorum. Pencereli oynarken alt+ enter yaptığında da kapanacak mı bir denesene.

Oyunu açabildiysen iyi. Çok fazla anladığım bir konu değil. Ben araştırıp gördüğüm kadarıyla buraya yazıyorum. Pencereli oynarken alt+ enter yaptığında da kapanacak mı bir denesene.

Denedim ama olmadı. F11 yapınca da çöküyor. Ayarlardan yaparsam komple açılmamaya başlıyor Notepad'den düzeltiyorum sonra. Artık idare edeceğim bir şekilde. Belki modpack'le alakalıdır. Yardımın için teşekkür ederim yine de.

Screenshot_3.png

Bu arada F11 yapınca farklı ekran çıkıyor.

Hata kodlarını yazı olarak atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı