Minecraft Tam Ekran Yapınca Kasma Sorunu

Onurzengn060

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen konu açmıştım Minecraft kasıyor diye, o sorunumu hallettim. Şu an 100-150 FPS arasın'da oynuyorum. Fakat şimdi de ilginç bir sorun var. Shader Pack yükleyince Minecraft'ı tam ekran yaptıgım anda 15 - 20 FPS'ye düşüyor. Normal küçük ekranda ise full Shader ayarlarıyla 60-70 FPS civarında oluyor. Çözünürlüğü 1920x1080 yapıyorum ama aynı. Bir de başka bir sorun ise Shader mod yükleyince ekrana değişik şeyler oluyor pikselleşiyor, kayıyor. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi. Video ayarlarını düşürdüm o da fayda etmedi.

Ayrıca bu pikelleşmeyen tek Shder Pack küçük ekranda 70 FPS görüldüğü gibi.
mniecraft 1.png

Bu da tam ekran resmi.
javaw 2017-06-24 16-43-57-705.jpg

Bu fotoğrafta da başka Shader pack gördüğünüz gibi ekran kaymış karma karışık bir şekilde.
javaw 2017-06-24 16-51-50-849.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, geçen konu açmıştım Minecraft kasıyor diye, o sorunumu hallettim. Şu an 100-150 FPS arasın'da oynuyorum. Fakat şimdi de ilginç bir sorun var. Shader Pack yükleyince Minecraft'ı tam ekran yaptıgım anda 15 - 20 FPS'ye düşüyor. Normal küçük ekranda ise full Shader ayarlarıyla 60-70 FPS civarında oluyor. Çözünürlüğü 1920x1080 yapıyorum ama aynı. Bir de başka bir sorun ise Shader mod yükleyince ekrana değişik şeyler oluyor pikselleşiyor, kayıyor. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi. Video ayarlarını düşürdüm o da fayda etmedi.

Ayrıca bu pikelleşmeyen tek Shder Pack küçük ekranda 70 FPS görüldüğü gibi. Eki Görüntüle 243807

Bu da tam ekran resmi.
Eki Görüntüle 243808

Bu fotoğrafta da başka Shader pack gördüğünüz gibi ekran kaymış karma karışık bir şekilde.
Eki Görüntüle 243809

Grafik işlemciyle çalıştırdığınızdan emin misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı