Minecraft "testfor" komutu 1.16.5 sürümünde nasıl kullanılır?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Arkadaşlarımla oynamak için map yapıyorum. Aşağıdaki videoda testfor komutu ile komut bloğu kullanılıyor ve diğer videoda ise XP komutunu kullanıyor. 1.16.5'te bu komutlar kaldırılmış. Bu videodaki sistemleri hangi komutlarla yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.13 ile birlikte testfor kaldırıldı. Artık o execute'un bir parçası. İlgili dokümantasyonu aşağıya bırakıyorum.

1.13 ile birlikte testfor kaldırıldı. Artık o execute'un bir parçası. İlgili dokümantasyonu aşağıya bırakıyorum.

Biraz fazla karışık geldi ya :D. Ya biraz detaylı araştırma yapıp devam edeceğim ya da 1.12.x'e döneceğim.

Sizce hangisi daha mantıklı olur?

Biraz fazla karışık geldi ya :D. Ya biraz detaylı araştırma yapıp devam edeceğim ya da 1.12.x'e döneceğim.

Sizce hangisi daha mantıklı olur?
Araştırma yapmanız daha mantıklı olur bence, yeni sürümlerde daha fazla özellik var.

İkisi birlikte toplam 40 dakikayı bulan videolar olduğu için ne yaptığınızı tam olarak kestirip yardım edemiyorum; yine de tavsiyem araştırmanız yönünde.

Araştırma yapmanız daha mantıklı olur bence, yeni sürümlerde daha fazla özellik var.

İkisi birlikte toplam 40 dakikayı bulan videolar olduğu için ne yaptığınızı tam olarak kestirip yardım edemiyorum; yine de tavsiyem araştırmanız yönünde.
Attığım videolarda 1. videoda dk 9:25'de olan suya girince tp atma olayını yapmaya çalışıyorum,
ikinci videoda ise kendi parkuruma uyarlayacak olursam basınç plakasına basınca saniye misali leveli sürekli +1 +1 +1 diye arttırmasını istiyorum.

Execute komutu cidden cok detaylı şeyler yaratmış komutlar bölümünde. Biraz zorlanacağım ama denemekten zarar gelmez :D

Geri
Yukarı