Minecraft Windows 10 Edition bozuk ses sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft Windows 10 Edition'da Razer Kraken'leri takar takmaz ses bir an bozuk bozuk geliyor, glitchy, 8-Bit gibi fakat kulağını ağrıtan cinsten. Şarkı ve oyun sesleri, her şey bozuk. Ve THX spatial Audio'yu kapatsam da durum tıpatıp aynı, tek fark, çevresel ses daha iyi oluyor? Ya da daha vurgulu oluyor. Çok tuhaf. Tek Minecraft'ta oluyor.

İşe yaramayan yöntemler:
-Yeniden yüklemek - oyunu -
-Ses sürücüleriyle alakası yok.
-Razer Synapse ile alakası yok - galiba, henüz denemedim Synapse'ız fakat diğer her şeyde ses kalitesi çok güzel, bir tek MC'de böyle.

Sorun çok tuhaf. En küçük bir fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir kulaklık veya hoparlör ile de aynı sorunu yaşıyor musunuz? Razer Synapse üzerinden mi THX özelliğini kapattınız?
THX özelliğini Razer Kraken T.E. ile gelen ses kartından kapattım. Ve gitti de.
Hoparlörde aynı sıkıntı yok, zaten bu sorunu yabancı sitelerde belirtenler hep Razer kulaklık kullanmışlar, galiba Kraken'lerde oluyor, genelde bu sorun bu kulaklıkları kullananlarda oluyor. Ardarda bende Kraken X var, bende Kraken bilmem ne var aynı sorun var diye zincirleme gidiyordu, hiç başka kulaklığa sahip olandan duymadım belki onunla ilgili değildir ama şuana kadar gördüğüm kişilerde genelde Razer Kraken oldu - başka bir kulaklığa sahip birisinden aynı sorunu raporladığını göremedim. Sorunu forumlarda hiç çözüme ulaştıramamışlar, az da bir kitle bu sorunu rapor etmiş.

Yazılımdan da kapatmayı deneyebilir misiniz? Sorun burada kulaklığınız gibi duruyor. Belki de ses kartı yazılımsal olarak tam bir değişiklik yapmıyordur. Düz kulaklık olarak çalıştığında böyle bir soruna neden olacağını sanmıyorum.

Yazılımdan da kapatmayı deneyebilir misiniz? Sorun burada kulaklığınız gibi duruyor. Belki de ses kartı yazılımsal olarak tam bir değişiklik yapmıyordur. Düz kulaklık olarak çalıştığında böyle bir soruna neden olacağını sanmıyorum.
Synapse üzerinden MC'ye stereo ses verecegim.
Synapse üzerinden MC'ye stereo ses verecegim.
Sorun bu şekilde çözüme ulaşmadı. Çok tuhaf.
Ama bir kez de düz kulaklık deneyeceğim.
Düz kulaklık sorunu çözüyor. Fakat ben böyle oynamak istemiyorum, başka bir çözümü olmalı. Düz kulaklıkta ses hem daha az geliyor hem de daha.. kötü, biraz. Bilmiyorum, ben ses kartında daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bu arada, kulaklık düz 3.5MM ile takıldığında Synapse ile çalışmıyor. Synapse sorunlu olabilir, çünkü Razer Kraken X kullananlarda da aynı sorun vardı - onlarda ses kartı yoktu. Synapse sorunluysa, neden sadece Minecraft'ta böyle oluyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı