Minecraft Windows 10 Edition kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

F0X

Hectopat
Daha fazla  
Çok saçma bir şekilde ekran kartımı kullanarak açınca oyun takılıyor ve kasıyor ama Intel HD ekran kartımı kullanınca render mesafesi en yüksekte olsa bile rahatça oynayabiliyorum.
Ayrıca, Java Edition'da ise ekran kartımı kullanarak oyunu açınca kendi dünyamda ping varmış gibi blok kıramıyorum ya da yere item atamıyorum, ama Intel HD ile girince oyuna her şey düzeliyor.
Herhangi bir çözüm bulamadım, bu sorunu yaşayanı bile görmedim çok saçma! 🤐

Sürücülerim güncel, NVIDIA sürücüsünde grafikler performans ayarında. Bilgisayarımın pil ayarları da performans ayarında.
Sistemim:
930M ve Intel HD 5500
8 GB RAM
i5 5200U 2.20GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
1621024467574.png

Grafik ayarlarına girdiğinizde buradaki gibi harici kartınız görünüyormu acaba

Nvidia denetim masasında 3D Ayarların Yönetilmesi bölümüne minecraftı ekleyip tercih edilen grafik işlemcisini Yüksek performanslı NVİDİA işlemcisini seçip deneyin bide isterseniz.

yaklaşık 30 dakikadır video çekmeye çalışıyorum ama video içinde daha da kötü oluyor herşey. 😁
Nvidia denetim masasında 3D Ayarların Yönetilmesi bölümüne minecraftı ekleyip tercih edilen grafik işlemcisini Yüksek performanslı NVİDİA işlemcisini seçip deneyin bide isterseniz.

Dediğinizi zaten yaptım, oyunu Nvidia ekran kartıyla açınca kasıyor, açmayınca kasmıyor.

Geri
Yukarı