Minecraft world edit modu nasıl kullanılır?

İşletim sistemi
Windows 7
Daha fazla  
Ben Minecraft 1.12.2'de world edit modu yükledim şehir yapıyorum öylesine ama yol yaparken o siyah betondan koyamıyorum //set BLACK_CONCRETE yazıyorum ancak koymuyor, bu bloğu nasıl katıyoruz?

O mod değil, bir plugindir. Youtube'de bir sürü tutorial videosu mevcuttur.

Ayrıca block isimlerini değil, kodlarını yazmalısınız. F3+H yaparak tüm blokların kodlarını görebilirsiniz.

Not: Yazdıklarım belki ileriki sürümler için farklılık gösteriyor olabilir. Daha önce 1.9 sonrasını oynamadığım için bilmiyorum.

O mod değil, bir plugindir. Youtube'de bir sürü tutorial videosu mevcuttur.

Ayrıca block isimlerini değil, kodlarını yazmalısınız. F3+H yaparak tüm blokların kodlarını görebilirsiniz.

Not: Yazdıklarım belki ileriki sürümler için farklılık gösteriyor olabilir. Daha önce 1.9 sonrasını oynamadığım için bilmiyorum.
Ben Minecraft 1.12.2'de world edit modu yükledim şehir yapıyorum öylesine ama yol yaparken o siyah betondan koyamıyorum //set BLACK_CONCRETE yazıyorum ancak koymuyor, bu bloğu nasıl katıyoruz?
Blok isimleri ile de çalışmaktadır ben öyle kullanıyorum, baltayla 1. ve 2. noktayı seçtin değil mi?

"black_concrete" 1.13 ve sonrası için geçerli, biliyorsunuz komut sistemi değişti o sürümde. 1.12 ve öncesi için bloğun kodunu girmeniz gerekiyor.

Oyun sırasında F3+H yaparsanız envanterinizi açıp fareyi bloğun üstüne getirdiğinizde bloğun kodunu görebiliyorsunuz.
"#251/15" siyah beton bloğunun kodudur mesela; "251" genel blok kodu, "15" ise renk kodu. Siz o komutu "//set 251:15" şeklinde yazarsanız seçtiğiniz alan siyah beton bloğuna dönüşür.

İngilizceniz varsa bu linklere bakmanızı şiddetle öneririm. World edit sınırları zorlayan ve inşaayı her açıdan, büyük oranda kolaylaştıran mükemmel bir eklenti, "//set" komutuyla sınırlı değil.

O mod değil, bir plugindir.
Forge için mod versiyonu da var.

Geri
Yukarı