Minecraft yapıları kaybetmeden sürüm değiştirmek

kayabay1

Femtopat
Şu an 1.12.2 de yaklaşık 1yıldır oynadığım bir dünya var. Ben 1.19 veya 1.20 snapshotlarina geçmek istiyorum. Nasil sorunsuz bir şekilde gecebilirim itemler kaybolmadan? Yapılarım gitmeden. (1tane ev var ama büyük)

Hocam yedek bir dünya oluşturun saves dosyasında dünyanızın. Ben sürüm yükseltmede yapıların gittiğini zannetmiyorum. Kopyaladığınız dünya ile snapshotta deneyebilir misiniz?

Hocam yedek bir dünya oluşturun saves dosyasında dünyanızın. Ben sürüm yükseltmede yapıların gittiğini zannetmiyorum. Kopyaladığınız dünya ile snapshotta deneyebilir misiniz?

1.12'de maden güncellemesi yok. Ama 1.17'de maden güncellemesi geldiği için sorun olmaz mı hocam?

Çünkü - katmanlara iniliyor 1.17den sonra

1.12'de maden güncellemesi yok. Ama 1.17'de maden güncellemesi geldiği için sorun olmaz mı hocam?

Çünkü - katmanlara iniliyor 1.17den sonra
Hocam dünyanızın yedeğini alıp yedeği ile istediğiniz sürümde bir deneyin bence.

Ve şöyle bir şey yükseltip baktığınızda anlayabilirsiniz katmanlara inilip inilmediğini. Bence yedeği ile deneyin bir.

Teşekkürler herkese bilgisayara girdiğim zaman deneyeceğim.

Hocam maden güncellemeleri falan açmadığınız chunklarda işleniyor sıkıntı olmaz gibi güncellemede ama arkadaşında dediği gibi bir yedek alıp deneyin isterseniz.

Teşekkürler herkese bilgisayara girdiğim zaman deneyeceğim.
Chunkları silme programları var istersen bir tanesini atayım, gereksiz yerleri silersin. (YouTube'da çok detaylı videolar var zaten kolay bir şey)
Dünyanın yedeğini almayı unutma her ihtimale karşı ama büyük olasılıkla sorunsuz geçersin çünkü 1.18'de bir özellik geldi World Blending adında. Yani bu dünyalarda sürüm değişikliklerinde olacak sorunları engelliyor. Mağaralar falan alt tabakalarda yine oluşacak, sadece chunkları silebilirsin istersen daha iyi olması için. @kayabay1

Geri
Yukarı