Minecraft'a mod nasıl yüklenir?

ucsumut

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Xbox Game Pass for PC üzerinden Minecraft indirdim ve oynuyorum. Güvenli bir şekilde nasıl mod yükleyebilirim acaba? Tekkit veya Hexxit gibi modlar hala duruyorsa onlar mesela?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 tane büyük mod mağazası var uygulama şeklinde indiriyosun onu da. Aklıma gelmedi şimdi. O mod mağazasından modu seçince otomatik mc ye yüklüyor. Tekkit hexxit yeni sürümlerde yoktur büyük ihtimal. Ayrıca minecraftın java mı bedrock mı? Minecraft for Windowsu mu indirdin?

1 tane büyük mod mağazası var uygulama şeklinde indiriyosun onu da. Aklıma gelmedi şimdi. O mod mağazasından modu seçince otomatik mc ye yüklüyor. Tekkit hexxit yeni sürümlerde yoktur büyük ihtimal. Ayrıca minecraftın java mı bedrock mı? Minecraft for Windowsu mu indirdin?
java sürümünü indirdim

Youtube = ❌
Buraya konu açmak = 👍
youtube'daki videoların çoğu eski tarihli.
yardımcı olmak = ❌
diğer her şey = 👍

Fabric veya Forge kurarak mod indirebilirsiniz. Bunun için benim önerim arkadaşların da belirttiği gibi CurseForge kullanmak dilerseniz kendisinin overwolf anlaşmalı bir uygulaması da var. Uyumsuzluk sorunlarından kaçınmak istiyorsanız tercih edilebilir. Ayrıca şu site de bulunmakta.

Modlu oynayacak iseniz MultiMC öneriririm, başka profiller oluşturup o profile başka modlar vb. şeyler yükleyebiliyorsunuz. Forge ve Fabric'i uğraşmadan kurabiliyorsunuz, modları devre dışı bırakıp açabiliyorsunuz. Eğer Game Pass Microsoft hesabına yansıtıyor ise Minecraft'ı deneyebilirsiniz. Eğer olmuyorsa Fabric ve Forge'yi sitesinden indirip sürüme göre yüklüyorsunuz, yeniden başlatma sonrası profiller oluşacaktır. "Appdata/Roaming/.minecraft/mods" dizinine modları atarak yükleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı