Minecraft'a RAM vermek zararlı mı?

Quikied

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir zararı var mıdır? Ne yararı vardır? Konuların içinde görüyorum. Bende FPS sıkıntısı yaşıyorum. 8 GB RAM'im var.

Dosya Ekleri

• 1642518257944.png
    1642518257944.png
    8 KB · Görüntüleme: 470
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir zararı var mıdır? Ne yararı vardır? Konuların içinde görüyorum. Bende FPS sıkıntısı yaşıyorum. 8 GB RAM'im var.

Ryzen 3 2200G var Vega ekran kartı var.

Windows 10 ve üstü kullanıyorsan, başlat menüsüne grafik ayarları yazıp oradan göz at deyip Minecraft seçip GTX 1050 Ti seçebilir misin? Belki dahili ekran kartı Vega kullanıyordur.(varsa onboard)

Sanırım java.exe veya javaw.exe idi ikisini de ekleyebilirsin göz at menüsünden.

Bu arkadaşın dediğini yaparsan çözülebilir.
Chunk ayarı Full ise bu değerler normal. Sistemin o kadar iyi değil.

Sisteminde 1050 Ti var kanka Vega 8 kullanıyordur Minecraft Ryzen 3 2200G işlemcisi.

Ryzen 3 2200G var Vega ekran kartı var.

Bu arkadaşın dediğini yaparsan çözülebilir.

Sisteminde 1050 Ti var kanka Vega 8 kullanıyordur Minecraft Ryzen 3 2200G işlemcisi.

Minecraft'tan bahsediyoruz. Yürüdükçe chunk yüklüyor ve gölge gibi ayarlar Max iken Full chunk ayarında denemek sıkıntı.

Minecraft'tan bahsediyoruz. Yürüdükçe chunk yüklüyor ve gölge gibi ayarlar Max iken Full chunk ayarında denemek sıkıntı.

Full chunksa dediğine katılıyorum ancak chunkları kısıksa bu benim ve diğer arkadaşın dediği çözümü denemesi lazım ben mesela yaptım GT710 la 12 chunkta 100 FPS alıyorum sabit (1920x1080 çözünürlük)

Full chunksa dediğine katılıyorum ancak chunkları kısıksa bu benim ve diğer arkadaşın dediği çözümü denemesi lazım ben mesela yaptım GT710 la 12 chunkta 100 FPS alıyorum sabit (1920x1080 çözünürlük)

Dediğim gibi çok kararsız bir oyun. GTA 5 Ultra da açan sistemim ile şu oyunda FPS sıkıntıları çektiğim oldu.

Geri
Yukarı