Minecraft'ı 60 FPS'ye sabitlemek

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Bu araları Minecraft'ın Bedwars, Eggwars gibi modlarına sardım. 60 Hz laptop monitörü kullandığım için FPS'yi 60'a sabitlersem, CS:GO gibi oyunlarda olduğu gibi olumsuz etki eder mi?

Bu araları Minecraft'ın Bedwars, Eggwars gibi modlarına sardım. 60 Hz laptop monitörü kullandığım için FPS'yi 60'a sabitlersem, CS:GO gibi oyunlarda olduğu gibi olumsuz etki eder mi?
Sen 60 Hz monitör kullansan da 60'ın üstüne çıktığında fark edersin, oyunun akıcılığı artar. Bence o yüzden fps'i kitleme.

Bu araları Minecraft'ın bedwars, eggwars gibi modlarına sardım. 60 Hz laptop monitörü kullandığım için FPS'yi 60'a sabitlersem, CS:GO gibi oyunlarda olduğu gibi olumsuz etki eder mi?

CS:GO'da olan olumsuz etki milisaniyeler. Kare kare şeklide, tazeleme hızına göre hangi değerlerin öncelikli olacağını anlatan bir video mevcuttu. Tamamen rekabete dayalı. Önce o gördü sen birkaç milisaniye geç gördün, ve öldün gibisinden. Dediğiniz modlarda rekabet söz konusu ise etkisi olacaktır elbet. Aksi bir durum var ise CS'de olan olumsuz etki kesinlik ile söz konusu değil.

Bence sabitlemeyin. Benim monitörüm 75Hz 80 ile 200 FPS arası farkı hissedebiliyorum. Eğer sorununuz ısınma vs ise ve sabitlemeniz gerekiyorsa da 60 yerine 80-100 civarlarına sabitleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı