Çözüldü Oyunlar 60 FPS'ye kilitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

raidExodus

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli, Derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS TUF Gaming RTX 3060 OC Edition
CPU: Intel Core i5-12400F, Stok Soğutucu
RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8 GB CL16 3200MHz
Anakart: MSI H610M Bomber
PSU: ASUS TUF Gaming 650B 650W
Depolama: 500 GB XPG Spectrix S20G, 2 TB Seagate SKYHAWK Surveillance 5900 RPM
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301

Göz göre göre kazıklanarak 27 bin civarı ödedim. Siz siz olun bu dönemde sistem toplamayın.
RAM
Kingston Fury Beast 3200 MHz, CL16, 2x8
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
MSI H610M Bomber
İşlemci
i5-12400F
Bu sabah GTA 5 30 FPS'e kilitlendiği için konu açmıştım, o sırada diğer oyunlarım normal çalışıyordu. Az önce Tom Clancy's Rainbow Six: Siege girdim, ve FPS'in 60'da kilitlendiğini gördüm. V-Sync NVIDIA kontrol paneli ve oyunda açık değil. Bu sabah GTA 5 şimdi tüm oyunlarım çıldırmak üzereyim artık. Ekran kartı AMD olsaydı "klasik AMD" der geçerdik ama NVIDIA yavaş yavaş AMD seviyesine inmeye başladı resmen. Var mıdır çözümü? Artık kafayı yemek üzereyim. Normalde 100+ FPS aldığım sistem resmen küstü bana.

Ve gerekliyse NVIDIA 3D ayarlarını da atabilirim. V-Sync ayarları hiç açık değil. En son sürücülerimi temiz kurulum ile kurduktan sonra başladı bu olay, eski sürücüleri silip yenilerini yükledim. Sürücülerim: 526.98. artık birisinin mi bedduası tuttu hiç anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocalarım hepinize çok teşekkür ediyorum, dün Windows 10'a geçtim ve temiz kurulum yaptım.

Bu olayın çözümü en temizinden format arkadaşlar. Format atınca sorunda çözüldü. Görünüşe göre zamanında Windows 11 sürücülerimi bozdu. Konu kapanabilir, @Singua hocam size de teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.
Yarın DDU ile sileceğim artık. Akşam akşam başımız belaya girmesin.

@Singua hocam DDU doğru düzgün çalışmadı bile, 10 saniye sonra çöküyordu o yüzden işlemi hızlı yaptım. Ne kadar sildi tartışılır. 522.25 sürümünü indirince 0x0003 hatası alıyordum. En güncel sürüme yeniden geçtim ama durum hala aynı. Acaba kartta mı sorun var diyeceğim ama düzgün çalışıyordu.

1668764331810.png

Garanti tarzı bir şeye göndersem yeni kart gönderirler mi acaba diye düşünüyorum ama babam ile de uğraşmak istemiyorum.

1668764728590.png

Acaba power limit mi yiyorum o da var.

Son düzenleme:
@Singua hocam DDU doğru düzgün çalışmadı bile, 10 saniye sonra çöküyordu o yüzden işlemi hızlı yaptım. Ne kadar sildi tartışılır. 522.25 sürümünü indirince 0x0003 hatası alıyordum. En güncel sürüme yeniden geçtim ama durum hala aynı. Acaba kartta mı sorun var diyeceğim ama düzgün çalışıyordu.

Eki Görüntüle 1576536

Garanti tarzı bir şeye göndersem yeni kart gönderirler mi acaba diye düşünüyorum ama babam ile de uğraşmak istemiyorum.

Eki Görüntüle 1576540

Acaba Power limit mi yiyorum o da var.

Hocam ürün yeniyse babanız bir şey demez zaten bir anda oldu dersiniz bence yeniyse cihaz değişim isteyin kesinlikle.

Hocam ürün yeniyse babanız bir şey demez zaten bir anda oldu dersiniz bence yeniyse cihaz değişim isteyin kesinlikle.
Ya 2 ya da 3 hafta oldu bilgisayarı toplayalı, ama babam bu tür şeylerde genelde sinirlenir, yine ne yaptın da bozdun der, ve genelde kullanmaya devam etmemle sonuçlanır. Bilgisayarı toplayan kişiye sorayım belki bilir, ya da garantiye yollatmama izin verir.

Ya 2 ya da 3 hafta oldu bilgisayarı toplayalı, ama babam bu tür şeylerde genelde sinirlenir, yine ne yaptın da bozdun der, ve genelde kullanmaya devam etmemle sonuçlanır. Bilgisayarı toplayan kişiye sorayım belki bilir, ya da garantiye yollatmama izin verir.
Bence söyleyin sonradan ciddi bir sıkıntısı olursa dahada zorlaşır süreç.

Bence söyleyin sonradan ciddi bir sıkıntısı olursa dahada zorlaşır süreç.
Neyse hocam dua edelim de bu garanti süreci işe yarasın. Başka türlü sorunlu bir karta kalacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı