Minecraft'ı açık unuttuktan sonra PC yavaşladı

Üstteki @Yazan Bilgin bildiği ne varsa yazmış. Yazım yanlışlarından dolayı alıntılamadım ancak şikayet ettim yanlış bilgi verdiğinden. Bunları yapmana hiç gerek yok.
Bilgisayarını temizlemen lazım gibi geldi gibi bana. Termal macun kurumuş olabilir.

B.

Bu kadar ısınması bana bir garip geldi. Minecraft gibi bir oyunda sabaha kadar da açık kalsa o kadar ısınması ilginç. Bir de kapattığınızdan sonra 10 dakika içinde normal sıcaklık değerlerine gelmesi de gerekli. Etkili bir soğutma sağlayamıyor olabilir bilgisayarınız.

Bilgisayarın kasası nı aç iyice kuru bir bezle ve küçük yerler için kulak çubuğu iletozalrını al fanları falan temizle dene eğer laptop ise bir tabağa buz koy laptop otabağın uzerinde dursun soğuyana kadar.

Hızlı başlatmayı kapatıp yeniden başlat. Ayrıca laptop bakım ve temizliğini de ihmal etme.

@Yazan Bilgin Aklına gelen her şeyi yazmışsın gerçekten tebrikler 😂. Ortaya karışık yüklemişsin. Bir de kurallara da uysan iyi olurmuş.
Üstteki @Yazan Bilgin bildiği ne varsa yazmış. Yazım yanlışlarından dolayı alıntılamadım ancak şikayet ettim yanlış bilgi verdiğinden. Bunları yapmana hiç gerek yok.
Bilgisayarını temizlemen lazım gibi geldi gibi bana. Termal macun kurumuş olabilir.
Arkadaş doğru diyor. Bu tarz konularda olayı bilmeden her türlü bilgiyi sıralamamak lazım. Büyük ihtimal kasa içi temizliği ile ilgilidir. Eğer masaüstü ise tozları alıp termal macunu yenileyebilirsin. Laptop ise onunda temizliğini yapabilirsin. Daha önce hiç temizlik yapmadıysan bir kaç video izlemini tavsiye ederim. Eğer hiç yapamam diyorsan tanıdığın ve güvendiğin bir kişiye götürüp temizletebilirsin. Büyük ihtimal temizlik ile ilgili bir sorun. Çünkü o kadar ısınması hiç normal değil normal bir oyunda. Üstelik oyun minecraft sistemi yoracak bir grafiğe falan da sahip değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı