Minecraft'ta açılan her dünya farklı mı?

Evet. Her dünya oluşturduğunda rastgele bir seed oluşur, bu seed ile oluşan her dünyanın bir kimliği olur. Emin değilim ama rastgele olduğu için daha önce başkasına veya sana gelen bir seed sana tekrar gelebilir.

Her sürümde 18,446,744,073,709,551,616 tane farklı dünya oluşumu var. Yani aynı dünyayı peş peşe oluşturma ihtimaliniz var ancak 1/18,446,744,073,709,551,616 ihtimal oluyor bunun için.

Evet. Her dünya oluşturduğunda rastgele bir seed oluşur, bu seed ile oluşan her dünyanın bir kimliği olur.

Benim bildiğim Minecraft dünyası bizim dünyamızdan kat ve kat da ha büyük bu yüzden her yeni oyun açıldığında yeni seed oluşmuyor devasa dünyanın farklı yerlerinde doğuluyor.

Bir sürü olasılık var ama sınırsız değil. Yani eğer çok yüksek bir şansınız varsa aynı dünya tekrar denk gelebilir.

edit: 18, 446, 744, 073, 709, 551, 616 seed varmış her sürüm için.

Atıyorum 60 milyon tane dünya açtım bir tanesi aynı geldi. Sonra 60 milyonda birmi tekrar denk gelecek yoksa bir sonraki denk gelme oranı rastgele mi geliyor.

Benim bildiğim Minecraft dünyası bizim dünyamızdan kat ve kat da ha büyük bu yüzden her yeni oyun açıldığında yeni seed oluşmuyor devasa dünyanın farklı yerlerinde doğuluyor.

Dünyalar 30 milyon X 30 milyon blok - ve + olmak üzere. Her yeni dünya oluştuğunda farklı bir dünyada doğuyorsun. Bu 30 milyon blokta bir yere atmıyor.

Her seed farklı hocam. Yani her seedde dünyanın duvarlarına geldiğinde dünyanın devamı gözüküyor ama öyle bir şey olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı