Minecraft'ta aldığınız en iyi ekran görüntüsü

7-8 yaşında minecraft oynarken yanlışlıkla ekran görüntüsü alma tuşuna basıyormuşum. Bunu yıllar sonra büyüyüp dosyaları karıştırırken öğrendim ama o görüntüler şu an yok çünkü pc tarih oldu. Gözümde canlanır koskoca mazi. 🎵

2020-11-17_00.51.00.png
2020-04-22_23.22.33.png

Bu ekran görüntüsü Minecraft ilk çıktığından beri ana menüde yeni dünya oluştur yerinde olan fotoğrafın olduğu yer. Minecraft default. PNG yazarsanız çok daha şey öğrenebilirsiniz.

Bir de bu çok güzel geldi bana nedense atmosferi çok hoş.

Moderasyon Notu: Görsel konu sahibinden istendi.

Teşekkürler ben bu paketi kurmayı beceremedim. 😅

Optifine kurmanız lazım. Sonra Windows + R yapıp çıkan yere %appdata% yazıyorsunuz. Oradan .minecraft dosyasını buluyorsunuz. Tıklayın shaderpacks dosyasına o .zip dosyasını atın. Sonra oyunun içinden gölgelendirmelere basın ve paketi seçin.

Optifine kurmanız lazım. Sonra Windows + R yapıp çıkan yere %appdata% yazıyorsunuz. Oradan .minecraft dosyasını buluyorsunuz. Tıklayın shaderpacks dosyasına o .zip dosyasını atın. Sonra oyunun içinden gölgelendirmelere basın ve paketi seçin.
Oyundan gölgelendirmelere gelip oradan indirilenlerden seçip ekleyince de oluyordu sanırım.

Elimde gün doğumu ile ilgili ekran görüntüsü falan çok fazla ekran görüntüsü vardı ama 2 3 ay önce HDD bozuldu yapacak ya da sorununun ne olduğunu öğrenecek birisini bulamadım maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı