Minecraft'ta bloklar için patlama koruması nasıl sağlanılır?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Mod olmadan Minecraft'ta TNT veya farklı modların patlayıcı nesnelerine karşı patlama koruması nasıl yapılır? Blokların hasar almasını önlemek istiyorum. Mod olmadan ne yapılabilir?

MC-PE sürümünde dünya ayarları arasında vardı diye hatırlıyorum. Bedrock oynuyorsanız onda da vardır muhtemelen. Java'da tam hatırlamıyorum. Kurcalayıp bakarsanız iyi olur.

MC-PE sürümünde dünya ayarları arasında vardı diye hatırlıyorum. Bedrock oynuyorsanız onda da vardır muhtemelen. Java'da tam hatırlamıyorum. Kurcalayıp bakarsanız iyi olur.
Evet, Bedrock Edition'a eklenmiş ama JAVA'ya TNT koruması eklenmemiş. Mojang Studios neden böyle bir şey yapmış sanırım bilinmiyor.

Evet, Bedrock Edition'a eklenmiş ama Java'ya TNT koruması eklenmemiş. Mojang Studios neden böyle bir şey yapmış sanırım bilinmiyor.
Sanırım oyuncuları Bedrock Edition'a yöneltmek için. Java en çok oynanan sürüm şuanda. Açıkçası ben bu tür özelliklerin Java'da da olması gerektiğini düşünüyorum.

Hocam survival da creeper gibi moblardan korunmak için evinizin etrafına tuzak kapılarıyla çukurlar kazıp çukurlara lav dökebilirsiniz. Moblar tuzak kapıları 1 blok olarak algıladığı için tuzağa düşücekler.

Hocam survival da creeper gibi moblardan korunmak için evinizin etrafına tuzak kapılarıyla çukurlar kazıp çukurlara lav dökebilirsiniz. Moblar tuzak kapıları 1 blok olarak algıladığı için tuzağa düşecekler.
Minecraft'ta canlılara karşı patlama koruması var fakat TNT'ye karşı yok. Ben modlu sunucu için istiyorum. Oyuncular TNT koyup patlatabilir. TNT olmasa da farklı şekillerde patlama olabilir.

Minecraft'ta canlılara karşı patlama koruması var fakat TNT'ye karşı yok. Ben modlu sunucu için istiyorum. Oyuncular TNT koyup patlatabilir. TNT olmasa da farklı şekillerde patlama olabilir.
Hocam ben yanlış anlamışım sanırım. Yani demek istediğiniz TNT'leri patlatamamak mı? Sunucuyu nereden açıcaksınız?

Hocam ben yanlış anlamışım sanırım. Yani demek istediğiniz TNT'leri patlatamamak mı? Sunucuyu nereden açacaksınız?
Sunucu makinesi üzerinden. Ben kuruyorum. Minecraft Forge 1.12.2 olacak. TNT dışında modlu bir blok ile de patlama olabilir. Bana genel patlama koruması lazım. Örneğin claim sisteminde claimli alanda patlama koruması var fakat küresel alanda bulunmuyor.

Sunucu makinesi üzerinden. Ben kuruyorum. Minecraft Forge 1.12.2 olacak. TNT dışında modlu bir blok ile de patlama olabilir. Bana genel patlama koruması lazım. Örneğin claim sisteminde claimli alanda patlama koruması var fakat küresel alanda bulunmuyor.
Bir aralar bende sunucu açmaya falan meraklıydım. Sanırsam WorldGuard gibi bir adı olan plugin vardı. Onunla neyler patlayabilir, etraf kırılabilir mi gibi şeyleri ayarlayabiliyorduk. Adı bu muydu tam hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı