Çözüldü Minecraft'ta dünya kendi kendine silindi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lunarr

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. Dün akşam Minecraft dünyamı kaydedip ana ekrana attıktan sonra 1-2 saniye sonra bilgisayarım kapandı. Ardından bilgisayarımı tekrar açtığımda tüm dünyalarım sabit durduğu halde dün akşamki oynadığım dünyam yok. Minecraft klasörüne girip "saves" kısmına girdiğimde dünyam hâlâ duruyor fakat oyunda gözükmüyor. Yardım eder misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Dünya 1.19.2 sürümünde oluşturulup, 1.19.4 sürümünde oynarken bu olay oldu. Her iki sürümde de denedim ikisinde de gözükmüyor bu arada. (Minecraft Java)

Çözüm
Hocam paylaşırsam bir sıkıntı olmaz değil mi herhangi bir hesap ile sorunlar olmazdır herhalde. İçime öyle bir şey doğurdu da o yüzden soruyorum.

Paylaşsanız sıkıntı olmaz diyecektim ama çözümü buldum.
(Yapmadan önce dosyayı yedekleyin)
1. çözüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Eşyalarını gidecek ve farklı bir yerde doğacaksınız onun dışında eviniz ve sandıktaki diğer şeyler kalacaktır.)

2.çözüm: Tutorials/Recover corrupted saved world data
Hocam paylaşırsam bir sıkıntı olmaz değil mi herhangi bir hesap ile sorunlar olmazdır herhalde. İçime öyle bir şey doğurdu da o yüzden soruyorum.

1. çözüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(Eşyalarını gidecek ve farklı bir yerde doğacaksınız onun dışında eviniz ve sandıktaki diğer şeyler kalacaktır.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1. çözüm:

2. yöntemle sorunumu çözdüm fakat kocaman bir harita yapmıştım 10x10 blok büyüklüğünde, o silinmiş. Ona üzüldüm sadece ama dünya geldi. Yine de teşekkürler.

2. yöntemle sorunumu çözdüm fakat kocaman bir harita yapmıştım 10x10 blok büyüklüğünde o silinmiş ona üzüldüm sadece ama dünya geldi yine de teşekkürler.

Yaptığım harita silinmemiş fakat haritalar var ama gözükmüyorlar. Orta tuşa bastığımda hiçbir şey olmayan bir harita geliyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı yoksa sıfırdan her şeyi baştan mı yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. yöntemle sorunumu çözdüm fakat kocaman bir harita yapmıştım 10x10 blok büyüklüğünde, o silinmiş. Ona üzüldüm sadece ama dünya geldi. Yine de teşekkürler.

Yaptığım harita silinmemiş fakat haritalar var ama gözükmüyorlar. Orta tuşa bastığımda hiçbir şey olmayan bir harita geliyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı yoksa sıfırdan her şeyi baştan mı yapmam lazım?

Her şeyi baştan yapmanız gerek diye biliyorum. Çünkü oyunun bilgilerini değiştirdiniz yani haritaya bir daha girememekten daha iyidir galiba? 🤨

Yeni konular

Geri
Yukarı