Minecraft'ta eşya çerçevesi FPS düşürür mü?

Sandık odası biraz büyük ve hepsinde eşya çerçevesi var ve FPS 40tan yukarısını görmüyor bir de eşya çerçevesi olmadan deneyeyim.

Sandık odası biraz büyük ve hepsinde eşya çerçevesi var ve FPS 40tan yukarısını görmüyor bir de eşya çerçevesi olmadan deneyeyim.
İmkanı varsa fotoğrafını atar mısınız?

Çerçevelerde aynı canlılar gibi hitbox'a sahip diye biliyorum bu yüzden çok olması durumunda düşürecektir. Eğer sandık odasından uzaklaşınca FPS yükseliyorsa sorun eşya çerçeveleridir. OptiFine kullanmıyorsanız OptiFine kullanarak deneyin.

OptiFine kullanıyor musun?

Hocam normalde sunucuda oynuyordum ama ve 60 FPS alıyordum sonra bilgisayara indirdim sodyum kullanıyordum ama FPS çok kötüydü sonra Bedrock yaptım dünyayı pek bir şey değişmedi basede köylü farmı vs. kaldırdım gene değişmedi ama baseden uzaklaşınca Bedrock'ta 60 FPS oluyor.

Çerçevelerde aynı canlılar gibi hitbox'a sahip diye biliyorum bu yüzden çok olması durumunda düşürecektir. Eğer sandık odasından uzaklaşınca FPS yükseliyorsa sorun eşya çerçeveleridir. OptiFine kullanmıyorsanız OptiFine kullanarak deneyin.
Optifine da hangi ayarı açmam lazım hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı