Minecraft'ta hile açmak kul hakkı mı?

KnossosREİS!

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben Minecraft'ta Auto Clicker kullanıyorum, hypixel serverinde Auto clickerde CPS limitini 18 yapıp sol tıkı seçip R tuşuna atıyorum ve her R ye basışımda adamlara 18 CPS gücünde vuruyor. Sağ tuşu kullanırken de ayarı 36 yapıp sağ tıkı seçip R tuşuna atıyorum. Her R'ye bastığımda 36 CPS gücünde blok koyuyor, ben buna ranksız giriyorum. Ranklı girdiğimde hile kullanmıyorum, lütfen en ince ayrıntıya kadar düşünürsek bu kul hakkına girer mi? Eğer girerse bunu bilmediğim için kul hakkına girmiş olur muyum?

Zeka gerektirmeden kastım zaten kafayı derinlemesine kullanmak değil. Sadece bir sorun karşısında kas gücü yerine başka bir çözüm yolunu kullanmak.
O çözüm yolu makro oluyor ama. Dediği gibi zeka kullanacaksa bunu kas gücüyle kapışırken farklı taktikler deneyecek. Makro basıp leleey diye millete oyunu zehir etmeyecek.

Zeka gerektirmeden kastım zaten kafayı derinlemesine kullanmak değil. Sadece bir sorun karşısında kas gücü yerine başka bir çözüm yolunu kullanmak.
Çözüm yolu dediğin şey insanların oyununu berbat edip onların sinirini bozmak. Ve kul hakkına girmek o insanların. Çözüm yolu hileyle olmaz. Hile çözüm yolu değildir.

Ceza vermemek suça teşvik etmektir. Sen yapmazsın, o yapmaz bir başkası yapar, suç işleme dürtüsü insanlarda doğuştan açık gelir.

Suç işleme dürtüsü diye bir şey bile yok tamamen saçmalıyorsun ayrıca ceza vermemek suça teşvik olsa idi dünya nüfusu 1 milyar ı geçmezdi.

Suç işleme dürtüsü diye bir şey bile yok tamamen saçmalıyorsun ayrıca ceza vermemek suça teşvik olsa idi dünya nüfusu 1 milyar ı geçmezdi.

Bu cevabın beni gerçekten üzdü. Suç etolojisi, insan psikolojisi hakkında hiç bilgin yok ve verdiğin örnek çok kötü. Bu konuda sayısız kitap, araştırma bulabilirsin şu yalnızca çok kısa bir metin. 1-2 tane belgesel de vardı izleyebileceğin eğer hatırlarsam paylaşırım.

Bu cevabın beni gerçekten üzdü. Suç etolojisi, insan psikolojisi hakkında hiç bilgin yok ve verdiğin örnek çok kötü. Bu konuda sayısız kitap, araştırma bulabilirsin şu yalnızca çok kısa bir metin. 1-2 tane belgesel de vardı izleyebileceğin eğer hatırlarsam paylaşırım.

Onlarca neden arasından sadece 1 tanesini örnek göstererek hile yapmanın kötü bir şey olmadığını savunmanız da beni üzdü insanları suça teşvik eden asıl şey ceza verilmemesi değil sizin gibi işlenen suçun suç olmadığını iddia ederek insanları suça teşvik edenleridir.

O çözüm yolu makro oluyor ama. Dediği gibi zeka kullanacaksa bunu kas gücüyle kapışırken farklı taktikler deneyecek. Makro basıp leleey diye millete oyunu zehir etmeyecek.
Sanırım ikimizin aklındaki oynanış farklı olduğu için anlaşamıyoruz. Benim anladığım Minecraft'ta ki sıradan vurma. Örneğin yaratıklara ve bloklara ama bunun online hali ve yaratık yerine insan var.

Onlarca neden arasından sadece 1 tanesini örnek göstererek hile yapmanın kötü bir şey olmadığını savunmanız da beni üzdü insanları suça teşvik eden asıl şey ceza verilmemesi değil sizin gibi işlenen suçun suç olmadığını iddia ederek insanları suça teşvik edenleridir.

Hileyi savunmuyorum yanlışın var, benim en başından beri dediğim kişinin bir başkasına zararı olmadan yapacakları. Buna hile deriz, makro deriz orası değişir. Haksız yere senin alabileceğin bir ödülü alıyor, seni oyun içerisinde öldürüyorsa bu tabii ki kötü. Server sahibinin kurallarından bahsetmişsin şimdi o kişi bu kuralları uygulamıyorsa teşvik ediyordur. Bir süre sonra ne olur "ben şu serverda hile yapıyorum hiç ceza almadım sen de gel" en son da orası diğer oyuncuların huzurlu olamayacakları bir ortama dönüşür. Hileci onu zaten göze almış sen bu adamı ceza ile pişman etmezsen kendisi de bunu normalleştirmeye başlar.

Hileyi savunmuyorum yanlışın var, benim en başından beri dediğim kişinin bir başkasına zararı olmadan yapacakları. Buna hile deriz, makro deriz orası değişir. Haksız yere senin alabileceğin bir ödülü alıyor, seni oyun içerisinde öldürüyorsa bu tabii ki kötü. Server sahibinin kurallarından bahsetmişsin şimdi o kişi bu kuralları uygulamıyorsa teşvik ediyordur. Bir süre sonra ne olur "ben şu serverda hile yapıyorum hiç ceza almadım sen de gel" bir süre sonra orası diğer oyuncuların huzurlu olamayacakları bir ortama dönüşür. Hileci onu zaten göze almış sen bu adamı ceza ile pişman etmezsen kendisi de bunu normalleştirmeye başlar.

Dostum server ceza veriyor ama teknoloji el verdikçe makro kullanan oyuncu ile jitter yapan oyuncuyu ayırt etmek kolay değil ayrıca ben sana Online bir oyun olduğunu söylemiştim yeni öğrenmiş gibi konuşuyorsun.

Dostum server ceza veriyor ama teknoloji el verdikçe makro kullanan oyuncu ile jitter yapan oyuncuyu ayırt etmek kolay değil ayrıca ben sana Online bir oyun olduğunu söylemiştim yeni öğrenmiş gibi konuşuyorsun.

Biliyorum online olarak da oynandığını ama konu sahibinin yaratık kesmek veya yapı inşa etmek için kullandığını düşündüm. Deathmatch gibi diğer oyunculara bu şekilde saldırmak için kullanıyorsa o farklı. Dediğim bu makroları da bu şekilde ele aldım. Yoksa Valorant'ta hile açan birisi ile aynı kapıya çıkıyor, bunu kimse savunmaz. Bu durum yine oyun tarafından çözülmeli, ayırt etmek zor ise kendilerini ve programlarını daha da geliştirip haksız rekabete neden olacak şeyleri en ufak ayrıntıyı bile tespit etmeliler.

Hileye kesinlikle karşıyım. Ama bu kul hakkı değildir. Bilgisayardan oynuyorsun yani. Oturduğun yerde adam vur 1-2 saat ya da günlerce, aylarca bu emek olmuyor. Emek farklı. Emek bir şey için çabalarsın ve gerçekten hak ettiysen onu alırsın. Alt üstü oyun. Sanal alem. İnsanlar eğleniyor burda. Kul hakkı olmaz ama insanların keyiflerini kaçırırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı