Çözüldü Minecraft'ta neler yapılabilir? Nasıl daha iyi yapı yapabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Çocukluğumda Minecraft oynamayı çok isterdim ama bilgisayarlarım kaldırmıyordu. Son 3 senedir aralıklı olarak oyunu oynuyorum fakat hiçbir zaman o TryHard evresinde oynamadım. Dünyalarımda da ev yapıp madene inip elmas bulup falan bırakıyordum oyunu. Son 3 gündür yeni bir dünyada oynayabildiğim kadar iyi oynamaya çalışıyorum fakat sizlere şöyle söyleyeyim, Yapı yapamıyorum aklıma hiçbir tarz gelmiyor. Hayal gücüm mü kötü bilmiyorum ama yaptığım yapılar hep birbirine benzer klasik oluyor. Böyle şeyler yaşıyorsanız bilgilerinizi benle paylaşırsanız minnettar olurum.

Onun dışında şu anki dünyamdan bahsedeyim size. Etrafta inek,koyun,tavuk,lama,at falan var. Spawner'dan bulduğum 2 eyerden birini kullanarak kendime bir at evcilleştirdim. Hızlı ve Güçlü bir at. Ufak tefek demir kömür ihtiyaçlarımı gidermek için girdiğim madende 1 zombi 1 iskelet spawnerı buldum. Ayrıca madenin ilerisi çok derin bir vadiye açılıyor diyeyim, yukarıdan gözüken derin lav su akan tarzda yerlerden tam olarak nasıl tabir ediliyor bilmiyorum. Ağaç olarak evimin etrafında genellikle huş ve meşe var. Biraz etrafı keşfettiğimde yakınlarda koyu meşe, ladin ve orman ağaçlarının da bulunduğunu gördüm. Gezgin tüccardan akasya fidanı alıp evin etrafına ektim. Tüm ağaç çeşitlerine sahibim diyebilirim. Dünyamın etrafı bu şekilde. Köy yakınlarda yok maalesef. 1500 Metre uzaklıkta bir Köy var ve çok fakir bir köy. 2 Çiftçi 5 tane işsiz köylü var. onun 300 metre ilerisinde de bayağı refah oranı yüksek bir köy var. Oradaki köylülerle ticaret yapmayı düşünüyorum. Hazine haritalarından yaklaşık 50 tane zümrüt buldum.

Bu şekilde arkadaşlar. Ne yapabilirim, Yapı yaparken kendimi nasıl geliştirebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Çok teşekkür ederim. Birkaç sorum olacak. Derici için dokuma tezgahı, Okçu için okçu masası gibi eşyalar gerekiyor. Kütüphaneci köylüyü oluşturabilmek için ne gerekiyor?
Bir de nether'dan farklı bir yere portal açmak benim de aklıma gelmişti ama tam olarak nasıl yapıyoruz bunu?
Sayfa da aşağıya doğru inerseniz tüm köylüler ve meslekleri var.

Nether ile dünya arasında ki fark 8 kat. Normal Dünya'da ki koordinatlarınız +800 X +800 olsun. Dünyadan Nether'e geçtiniz diyelim. Nether sizi +100 X +100 koordinatlarında spawn eder. Yani Dünya'da ki koordinatlarınızın 8'e bölünmüş hali olacaktır. Şimdi normal Dünya'da uzağa gittiğinizi var sayalım. +1800 x +1800 olsun. Bu alanda açtığınız portal sizi yine +100 X +100 koordinatlarında spawn edebilir. Linklemek için Nether içerisinde +1800/8 X +1800/8 yani +225 X +225 koordinatlarına gidip portal açın. O portaldan geçince sizi Dünya üzerinde ki +1800 X +1800 koordinatlarında spawn eder. Önemli olarak not, Nether portallarını tüneller aracılığı ile kapatırsanız ciddi anlamda rahatlık yaşarsınız.

Edit: Sorunuza cevap vermemişim özür dilerim. Kütüphaneci için kürsü gerekiyor.
1579763707657.png
Neden bir uçurumun en ucuna evini inşa etmiyorsun? Hatta evini uçurumun yamaçlarına doğru değilde uçurumun sonunun ilerisine (yani hava olan yere) genişletebilirsin. Hatta harbi ya bunu neden ben yapmıyorum?
Bunu yapabilirim :D Şu anki evin önünde 2 tane koskoca dağ var.
Başka değişik önerisi olan çıkmazsa artık başarımlara göre ilerleyeceğim herhalde.

Farklı blok tipleri kullanmayı deneyin. Bu bloklar merdiven, basamak veya çit olabilir. Arasına köprü yapılabilecek yerlere ev yapabilirsiniz örneğin iki dağın arasına köprü yapıp dağlardan birine ev yapabilirsiniz. Evinize gözlem kuleleri ekleyin ve bu kuleler tam kare olmasın yuvarlak görünüm verin. Yapı yaparken farklı türde tahtalar kullanın ve kullanmadıysanız odun da kullanabilirsiniz. İç tasarım için de koltuk, masa, halı veya şömine gibi güzel detaylar ekleyebilirsiniz. Kendinizi sadece x veya sadece z eksenine doğru yapı yapmak için sınırlamayın. Blokları çapraz dizerek daha farklı yapılar elde edebilirsiniz. Yapılarınızın birden fazla katı olursa balkon gibi daha yaratıcı detaylar ekleyebilirsiniz. Son olarak da pistonları kullanarak kızıltaş sistemleri yapabilirsiniz.

Yazıyla Anlatmak Yerine F2 tuşunu kullanarak ekran görüntüsü alsan da daha iyi düşünebilsek sence de daha iyi olmaz mı ?
Konu çok karışık olmasın diye eklememiştim. Buraya bırakıyorum.
Evimin dış görünümü,
2020-01-23_08.15.55.png

Kamp ateşleriyle bir köprü inşa ettim ve çitlerle çevreledim. İleriye bir yapı yapacağım ama ne yapsam bilmiyorum.
2020-01-23_08.16.01.png

Bahsettiğim dağlar.
2020-01-23_08.16.05.png

Evim ve yandaki de şerit madeni yaptığım base.
2020-01-23_08.17.15.png

Buğday farmım.
2020-01-23_08.17.23.png

Koyun,inek ve tavuk çiftliği.
2020-01-23_08.17.30.png

Evimin girişi.
2020-01-23_08.18.01.png

Bodrumdaki sandık odam.
2020-01-23_08.18.11.png

2020-01-23_08.18.33.png

Ve arkadan 2.kata giriş merdiveni. 2 ve 3. Kat şu an boş arkadaşlar. Büyü Masası ve bir şey daha kurmayı planlıyorum o kısımlara.

Bu arada yapmak istediklerimi tabelaya astığım pano gibi bir şey vardı dışarıda. Çekmeyi unutmuşum :)

Son düzenleme:
Yapısal anlamda benim de eksikliklerim var. Kamp haritama bakarak nerelere neler yapsam diye düşünüyorum. Canım nasıl isterse öyle inşa ediyorum. Sürükleyicilik olarak tavsiye isterseniz eğer;

1. Zombi köylü iyileştirip ona meslek verin(Kuş beyinli zombi köylüleri direk öldürmenizi tavsiye ederim). Ancak iyileştirmeden önce köylüye meslek masasının da olduğu yapıyı hazırlayın derim. Ha bu arada köylüler için çok büyük yapılar yapmanızı tavsiye etmem.
  2. İlk olarak kütüphaneci köylüleri ve okçu köylüleri oluşturmanızda fayda var çünkü savaş gücü End ve diğer savaş ortamlarında çok lazım.
  3. Nether aracılığı ile başka köylere yakın portallar linkleyin. Bu sayede köylere gidip gelmeniz rahat olur.
  4. End dünyasına gidip kesinlikle kanat bulun.
  5. Wither Boss ile savaşın. Bu çok eğlenceli olacaktır.
Aklıma geldiği kadar yazabildim.

Dosya Ekleri

• 41d5b442-dba8-4eea-9560-a01ba6d3c327.jpg
    41d5b442-dba8-4eea-9560-a01ba6d3c327.jpg
    232,1 KB · Görüntüleme: 404
  • 1579761710197.png
    1579761710197.png
    769,2 KB · Görüntüleme: 507
Yapısal anlamda benim de eksikliklerim var. Kamp haritama bakarak nerelere neler yapsam diye düşünüyorum. Canım nasıl isterse öyle inşa ediyorum. Sürükleyicilik olarak tavsiye isterseniz eğer;

1. Zombi köylü iyileştirip ona meslek verin(Kuş beyinli zombi köylüleri direk öldürmenizi tavsiye ederim). Ancak iyileştirmeden önce köylüye meslek masasının da olduğu yapıyı hazırlayın derim. Ha bu arada köylüler için çok büyük yapılar yapmanızı tavsiye etmem.
  2. İlk olarak kütüphaneci köylüleri ve okçu köylüleri oluşturmanızda fayda var çünkü savaş gücü End ve diğer savaş ortamlarında çok lazım.
  3. Nether aracılığı ile başka köylere yakın portallar linkleyin. Bu sayede köylere gidip gelmeniz rahat olur.
  4. End dünyasına gidip kesinlikle kanat bulun.
  5. Wither Boss ile savaşın. Bu çok eğlenceli olacaktır.
Aklıma geldiği kadar yazabildim.
Çok teşekkür ederim. Birkaç sorum olacak. Derici için dokuma tezgahı, Okçu için okçu masası gibi eşyalar gerekiyor. Kütüphaneci köylüyü oluşturabilmek için ne gerekiyor?
Bir de nether'dan farklı bir yere portal açmak benim de aklıma gelmişti ama tam olarak nasıl yapıyoruz bunu?

Ben genelde yapı yapmam. Madende çok vakit geçiririm. Bak ne güzel kanyon falan da varmış. İn derinlere belki elmas bulursun. Daha iyi eşyalar yaparsın. Sonra lav ile suyu karıştırıp obsidyen yapabilirsin. Nether'a gidebilirsin. Yaptığın obsidyen ile buyu masası yapıp eşyalarına büyü basarsın. Tabi önce kitaplık falan da lazım. Hemen inekleri kesmez hayvanları üretip çoğaltabilirsin. Gördüğün gibi seçenek çok.

Sayfa da aşağıya doğru inerseniz tüm köylüler ve meslekleri var.

Nether ile dünya arasında ki fark 8 kat. Normal Dünya'da ki koordinatlarınız +800 X +800 olsun. Dünyadan Nether'e geçtiniz diyelim. Nether sizi +100 X +100 koordinatlarında spawn eder. Yani Dünya'da ki koordinatlarınızın 8'e bölünmüş hali olacaktır. Şimdi normal Dünya'da uzağa gittiğinizi var sayalım. +1800 x +1800 olsun. Bu alanda açtığınız portal sizi yine +100 X +100 koordinatlarında spawn edebilir. Linklemek için Nether içerisinde +1800/8 X +1800/8 yani +225 X +225 koordinatlarına gidip portal açın. O portaldan geçince sizi Dünya üzerinde ki +1800 X +1800 koordinatlarında spawn eder. Önemli olarak not, Nether portallarını tüneller aracılığı ile kapatırsanız ciddi anlamda rahatlık yaşarsınız.

Edit: Sorunuza cevap vermemişim özür dilerim. Kütüphaneci için kürsü gerekiyor.
1579763707657.png

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı