Minecraft'ta shader pack yüklenince FPS çok düşüyor

Ajan053

Centipat
Daha fazla  
Eskiden böyle bir sorun yoktu, shader paketiyle de rahatça 200+ FPS alıyordum fakat son zamanlarda etkinleştirince 50 civarı FPS alıyorum. Normal oynarken FPS 1400-1500 arası. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek oyunla alakalı bişi yok, peki bilgisayarı kaç senedir kullanıyorsun ve sırf mcde değilde genel olarak bilgisayarda bi performans düşüşü oldu mu?
1 yıldır kullanıyorum. Diğer oyunlarda bir düşüş yok, normal mc de bile düşüş yokken sadece shader da olması garibime gitti.

O ekran kartıyla 1500 FPS alabilmek için bilerek kötü tasarlanmış PvP texture packları ve 1.8 gibi eski sürümlerde oynamak lazım. Birde bedwars gibi çok fazla bloğun olmadığı senaryo lazım. O zaman alırsınız.

Yeni sürum ve sma shader kurunca her şey gerçekçi oluyor, ekran kartına çok yük biniyor. Hele Continuum RT ve SEUS PTGI gibi path tracing/ray tracing metodu kullanan shaderler kullanıyorsanız bu kadar seviyeye kadar düşmesi normal gayet.

O ekran kartıyla 1500 FPS alabilmek için bilerek kötü tasarlanmış PvP texture packları ve 1.8 gibi eski sürümlerde oynamak lazım. Birde bedwars gibi çok fazla bloğun olmadığı senaryo lazım. O zaman alırsınız.

Yeni sürum ve sma shader kurunca her şey gerçekçi oluyor, ekran kartına çok yük biniyor. Hele Continuum RT ve SEUS PTGI gibi path tracing/ray tracing metodu kullanan shaderler kullanıyorsanız bu kadar seviyeye kadar düşmesi normal gayet.
Aternos sunucusunda (1.20) , Lunar'dan , full chunklar'la 1200 1500 arası. Kimse inanmıyor ben de anlamadım :D. ss istiyorsanız atarım.

Herkes boş yapmış. Shader optimizasyonundan kaynaklıdır. Ben de 1.20.1 sürümünde shader kullanıyorum ve arada düşüyor. Çok normal.

Geri
Yukarı