Minecraft'ta yapılan haritanın komut yazarak yenilenmesini sağlamak

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, ben bir Bedwars haritası yaptım ve arkadaşlarımla oynayacağım. Oyun bitince bir komut yazarak eski haline gelmesini istiyorum haritanın. Craftrise da oynarsınız da haritayı yok etseniz bile eski haline döner ya o tip bir şey istiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam, her bloğu teker teker kodlamanız lazım. Onun dışında "World Edit" plugini ile şematik olarak kaydedebilirsiniz.
World Edit benim aklıma geldi fakat haritanın üstünde 4-5 tane plugin olacak, yani ShopKeepeer falan olacak o yüzden olmaz gibime geliyor.
Bedwars pluginleri ile yapılabilir sanırım, ama yanlış hatırlamıyorsam map kırılmıyordu bedwars da.
Evet /rg ile zaten attım korumayı ama blok koyacağız.

World Edit benim aklıma geldi fakat haritanın üstünde 4-5 tane plugin olacak, yani ShopKeepeer falan olacak o yüzden olmaz gibime geliyor.
ShopKeepeer'deki köylüler otomatik yenileniyor zaten. Yani köylüler dünyadan aşağıya düşse bile tekrar nerede doğduysalar orda doğuyorlar. World edit ile haritayı yenileyince sorun olmaz. Yani hocam kısacası oynadıktan sonra koyduğunuz bloklar world edit ile yüklediğinizde otomatik kalkacaktır.

ShopKeepeer'deki köylüler otomatik yenileniyor zaten. Yani köylüler dünyadan aşağıya düşse bile tekrar nerede doğduysalar orda doğuyorlar. World edit ile haritayı yenileyince sorun olmaz. Yani hocam kısacası oynadıktan sonra koyduğunuz bloklar world edit ile yüklediğinizde otomatik kalkacaktır.
Hayır hocam plugin o kopyalamayı algılayamıyor ve köylüler doğmuyor, 2. adayı kopyala yapıştır yaptığımda köylüler yeniden doğmadı.
Hocam direk bedwars plugin ile yapsan daha kolay olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rush tarzı yaptığım için direkt olarak kendim yapmaya çalışmıştım.
Ne yalan söyleyeyim bu plugin çok hoşuma gitti sandığım gibi mantıksız değilmiş.
Fakat zümrüt gibi şeyleri ekleyemiyoruz galiba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı