Çözüldü Minecraft'te bazı yerler siyah

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shad0ww

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Başlıkta dediğim gibi bazı yerler siyah. Hypixel'da oynuyorum fakat bazı blokların arası siyah örneğin.

1650996755151.png

Çözümü nedir?

Not: OptiFine 1.17 ile girdim.

Çözüm
Sunucu her ne kadar 1.17 destekliyoruz dese de belki de sunucunun asıl kurulu olduğu sürüm ile senin girdiğin sürümün uyuşmazlığı sebebiyle olabilir. Ayrıca arkadaşların dediği gibi aynı yerleri OptiFine'sız girip bak ya da yine 1.17'nin başka bir OptiFine sürümünü yükle dene. Bence bunlardan biri sorununu çözebilir. Ancak ekran kartı ile de alakalı olabilir demişler bu konuda fikrim yok üzgünüm.

Hocam 1.16. 5 ile girdim yine aynıydı fakat 1.8. 9 ile girdiğimde düzeldi.
Ekran kartın eskiyse ondan olabilir. Ekran kartı sürücülerin güncel mi kontrol et. OptiFine yüklü olup olmaması etki ediyor mu bir bak.

Başlıkta dediğim gibi bazı yerler siyah. Hypixel'da oynuyorum fakat bazı blokların arası siyah örneğin.

Eki Görüntüle 1371201

Çözümü nedir?

Not: OptiFine 1.17 ile girdim.

1.12.2 ve sonraki sürümlerde yumuşak ışıklandırma ayarlarında bug var, yumuşak ışıklandırma ayarını minimum veya maximum yapıp altındaki değeri 50% veya 100% yaparsanız büyük ihtimalle düzelecektir.

Not: Eğer bilgisayarınız kötüyse yumuşak ışıklandırmayı minimum yapıp altındaki değeri 50% yapınız.

1.12.2 ve sonraki sürümlerde yumuşak ışıklandırma ayarlarında bug var, yumuşak ışıklandırma ayarını minimum veya maximum yapıp altındaki değeri 50% veya 100% yaparsanız büyük ihtimalle düzelecektir.

Not: Eğer bilgisayarınız kötüyse yumuşak ışıklandırmayı minimum yapıp altındaki değeri 50% yapınız.
Olmadı

Sunucu her ne kadar 1.17 destekliyoruz dese de belkide sunucunun asıl kurulu olduğu sürüm ile senin girdiğin sürümün uyuşmazlığı sebebiyle olabilir. Ayrıca arkadaşların dediği gibi aynı yerleri optifine sız girip bak ya da yine 1.17 nin başka bir optifine sürümünü yükle dene. Bence bunlardan biri sorununu çözebilir. Ancak ekran kartı ile de alakalı olabilir demişler bu konuda fikrim yok üzgünüm.

Sunucu her ne kadar 1.17 destekliyoruz dese de belki de sunucunun asıl kurulu olduğu sürüm ile senin girdiğin sürümün uyuşmazlığı sebebiyle olabilir. Ayrıca arkadaşların dediği gibi aynı yerleri OptiFine'sız girip bak ya da yine 1.17'nin başka bir OptiFine sürümünü yükle dene. Bence bunlardan biri sorununu çözebilir. Ancak ekran kartı ile de alakalı olabilir demişler bu konuda fikrim yok üzgünüm.

Hocam 1.16. 5 ile girdim yine aynıydı fakat 1.8. 9 ile girdiğimde düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı