Mini bilgisayar nedir? Dezavantajları nedir?

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

İnternette gezinirken bu Nettop'lardan (Mini PC) gördüm. Bazıları normal kasa bilgisayarlardan çok daha ucuz ve içerisindeki donanımlar bakımından daha yüksek duruyor. Laptoplardan ise çok çok daha iyi duruyor.

Durum böyleyken niye kasa ve laptop tercih ediliyor? Monitör dışında bir dezavantajı var mı? Monitöre bağlandıktan sonra başka bir sıkıntısı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğusunun içinde mobil anakart bulunuyor. Yükseltmeye müsait değil, ekran kartı eklemek isteseniz ekliyemiyorsunuz. Daha yüksek durmasına kanmayın çoğusunda harici ekran kartı bile bulunmuyor.

Herkese selamlar.

İnternette gezinirken bu Nettop'lardan (mini PC) gördüm. Bazıları normal kasa bilgisayarlardan çok daha ucuz ve içerisindeki donanımlar bakımından daha yüksek duruyor. Laptoplardan ise çok çok daha iyi duruyor.

Durum böyleyken niye kasa ve laptop tercih ediliyor? Monitör dışında bir dezavantajı var mı? Monitöre bağlandıktan sonra başka bir sıkıntısı var mı?

Laptop yerine alınır bence iyi bir soğutma ile sogutulabilir.

Herkese selamlar.

İnternette gezinirken bu Nettop'lardan (Mini PC) gördüm. Bazıları normal kasa bilgisayarlardan çok daha ucuz ve içerisindeki donanımlar bakımından daha yüksek duruyor. Laptoplardan ise çok çok daha iyi duruyor.

O bilgisayarlardan alıp arabaya güzel bir bilgisayar sistemi yapılır. :D

Mini bilgisayar adı üstünde küçültülmüş bilgisayardır. Çantanıza atıp bir yerlere götürebilirsiniz. Akıllı olmayan nesneleri akıllı bir cihaza çevirebilirsiniz. Segment olarak laptop ve masaüstü bilgisayarın arasında kalıyor. Taşısanız bile kullanmak için klavye,fare ve bir monitöre ihtiyacınız olacaktır.

Monitör ve ekipman takıyorsunuz ve bu kadar. Baş tuşa basla çalışmaya :)

O sistemlerde soğutma kötü oluyor. Az soğutma koyuyorlar, sistem hararetli çalışıyor.

İçi çok dar, çok performanslı donanım konulamıyor.

OC yapamazsınız.

Parça değiştirmek işkence olur.

Vs. Vs.

Kısacası kasa gibi ama daha küçük, valize falan koymak kolay oluyor. Laptop parası vermeyip, kocaman kasa taşımak istemeyenler için iyi tercih 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı