Mini boyutlu mekanik oyuncu klavyesi önerisi

Laptopla oyun oynayan çoğu kişi de harici klavye kullanıyor, laptoplarını soğutucusunun üstünde biraz ileride ve yukarıda konumlandırıyor. Bence siz de deneyin, bu şekilde daha rahat oluyor ki çoğu kişi öyle yapıyor.

Eki Görüntüle 1370209

@kurome Ben de masada yer açılması ve kablo azalmasını istediğim için wireless %60 klavye almayı düşünüyorum da ilk mesajımda da dediğim gibi, biraz tuzlu ve Türkiye'de çok fazla çeşit yok. Oyun oynadığım için BT değil de wireless olması tercihim. Ama tabi bu şekilde fiyat daha da arttığı için kablolu da alabilirim.
Ben açıkçası çok rekabetçi oyun oynamıyorum, o yüzden gecikme oranlarıyla pek işim yok. Ve genelde de ışıklarını sevdiğim için kabloyla kullanıyorum, kablosuzu sadece zorunlu olduğumda açıyorum.
Böyle klavyeleri almayı kafaya takmıştım. Bir keresinde Epomaker Sk61 bulmuştum, ama elime para geçene kadar o satılmıştı. Daha sonra Anne Pro 2'lere bakıyordum, onları alabilirdim ama onlar da artık baya eskidiler. Bu klaveyi görünce tasarımı çok hoşuma gitmişti. Buna denk geldiğimde bu ile Gamakay MK61 arasında kalmıştım. Gamakay MK61'in bundan güzel yanı;

-Tuşları PBT Pudding ve tuş üstündeki yazılar transparant olduğu için yazılar da ışıklı oluyor.
-Yellow switch (Açıkçası bu switchler mi yoksa benim switchler mi daha iyi bilmiyorum, ama yellow switchler çok daha popüler.)
-Hot-swappable

Ama MK61'de 4400 mAh pil, Bluetooth, tablet tutma yeri gibi, ses tekerleği gibi şeyler yoktu, ve bunun tasarımı gerçekten çok hoşuma gitmişti. O yüzden parayı kıyıp bunu aldım. Arada sorguluyorum kendimi, bir klavyeye cidden bu kadar para mı verdim diye ama, Türkiye'deki Steelseries, Razer, Logitech gibi markaların benzer kalitede klavyelerine baktığımda çok daha pahalıya satılıyorlardı. O yüzden o kadar da takılmadım.

Şu anlık en aklıma bulunan özelleştirme planı, buna aynı Gamakay MK61'de olduğu gibi bir keycapsler alabilmek. Yurt dışından baktığımda sadece keycapsler klavyeye verdiğim paranın %60'ı gibi bir fiyatta, o yüzden onları alamadım.
HyperX'in Puding Keycapsleri var. Onların sıkıntıları, ilk olarak onlar Türkiye tuş dizilimindeler, bana Amerika tuş dizilimi lazım. İkincisi de nedense Türkiye'de satılanlarının hepsi siyah tuşlar, Türkiye'de beyaz satmıyorlar.

@kurome Evet, beyaz istiyorum ben de, mesela şu gözüme takılmıştı wireless olduğu için:

Eğer Çin'den sipariş edecekseniz elinizi çabuk tutun, Mayıs'ın ortaları gibi Çin'den gelen ürünlere %20 olan vergi %30'a çıkıyor.

Geri
Yukarı