Mini çakı taşımak sorun teşkil eder mi?

Korkutmak suretiyle kim karşısındakine kuru sıkı ile ateş açıyor? :D

Demek istediğim sen küçük sustalı çekersin adam karşında sallama çıkarırsa ne olacak? O yüzden beni korusun istiyorsan gerçek silah harici bana aşırı mantıksız geliyor. Kumar oynamak gibi bir şey. Silahın verdiği özgüvenlede alttan alamazsın. En ufak problemde aklına gelir.

Demek istediğim sen küçük sustalı çekersin adam karşında sallama çıkarırsa ne olacak? O yüzden beni korusun istiyorsan gerçek silah harici bana aşırı mantıksız geliyor. Kumar oynamak gibi bir şey. Silahın verdiği özgüvenlede alttan alamazsın. En ufak problemde aklına gelir.
Nerde yaşıyorsun sen arkadaşım? Guatanamo'da mı? Söylediğin her şey çok saçma ve içi boş, bilgin yok ama fikrin var.

Ülkede savaş dönmüyor, The walking dead dizisinde değiliz, yaşadığınız yer tekinse ufak bir kılçık bıçak yeterli. Yaşadığınız yer zaten tekinse silah alıcak paranız da yoktur, onu bilerek pas geçiyorum.

Nerede yaşıyorsun sen arkadaşım? Guatanamo'da mı? Söylediğin her şey çok saçma ve içi boş, bilgin yok ama fikrin var.

Ülkede savaş dönmüyor, The Walking Dead dizisinde değiliz, yaşadığınız yer tekinse ufak bir kılçık bıçak yeterli. Yaşadığınız yer zaten tekinse silah alacak paranız da yoktur, onu bilerek pas geçiyorum.

Sen ne saçmalıyorsun? Hiç haber okumuyor musun? Asıl sen nerede yaşıyorsun? İnsanlar sokakta yürümeye korkuyor. Ayrıca konunun bilgiyle ne alakası var? Söylediklerimi idrak edemiyor olman senin problemin. Sabahtan akşama kadar Kurtlar Vadisi kafa kesme sahnesi izleyen adam gelmiş bana haddimi bildirmeye çalışıyor. Allah'ım ya.

Merhaba arkadaşlar, okulda gitar kursuna kalıyorum diğer öğrencilerden 1.5 saat sonra çıkıyorum, okul dağ başında durağa kadar yürüyerek gidiyorum. (sokaklar tekin değil)

Yanımda alttaki çakıyı taşısam sıkıntı olur mu?

Okulda veya dışarıda güvenlik bekçi vs. yakalasa herhangi bir şey olur mu?

(Kızın biri biber gazı getiriyor okul idaresi aramalarda el koymadı.)

(Bıçağın kesici kısmı serçe parmağımdan küçük.)

Çakıyı ne yapacaksınızki? Rakibini korkutsanda bir anlık sinirle birilerini yaralayabilirsin bu yüzden kesici patlayıcı zarar verici aletler taşımanı önermiyorum. Bunun yerine diğer arkadaşın gibi biber gazı taşıyabilirsin en azından nefsi müdafaa olduğu için bir sıkıntı çekmezsin.

Sen ne saçmalıyorsun? Hiç haber okumuyor musun? Asıl sen nerede yaşıyorsun? İnsanlar sokakta yürümeye korkuyor. Ayrıca konunun bilgiyle ne alakası var? Söylediklerimi idrak edemiyor olman senin problemin. Sabahtan akşama kadar Kurtlar Vadisi kafa kesme sahnesi izleyen adam gelmiş bana haddimi bildirmeye çalışıyor. Allah'ım ya.
" Arkadaşım korkutmak amaçlı adamın birine kuru sıkı tabanca ile taradı. "

Bunu idrak edemediğim tanrıya yüzlerce kez minnet ediyorum. Siz normal silah taşıyın öyleyse, 5 dakikada bir yolda gördüğünüz insanlara sıkarsınız, nasıl olsa türkiye.

Bundan sonra ben de normal silah taşıyacağım, nasıl olsa sana göre silahlar özgüven veriyor kimseye alttan almam. :D

O halde size son bir kez daha bir şey sormak istiyorum, nasıl olsa oldukça bilgilisiniz. Sorum şöyle; Silah taşırsam süleyman çakır olabilir miyim acaba? Dediniz ya silah taşırsanız özgüveniniz olur alttan almazsınız hani, ben de Polat alemdar gibi kafa kesebilir miyim?

Bildiğiniz üzere Polat alemdarda silah vardı ve Cerrahpaşalı metine karşı alttan almadı. :D

" Arkadaşım korkutmak amaçlı adamın birine kuru sıkı tabanca ile taradı. "

Bunu idrak edemediğim tanrıya yüzlerce kez minnet ediyorum. Siz normal silah taşıyın öyleyse, 5 dakikada bir yolda gördüğünüz insanlara sıkarsınız, nasıl olsa Türkiye.

Bundan sonra ben de normal silah taşıyacağım, nasıl olsa sana göre silahlar öz güven veriyor kimseye alttan almam. :D

O halde size son bir kez daha bir şey sormak istiyorum, nasıl olsa oldukça bilgilisiniz. Sorum şöyle; Silah taşırsam Süleyman Çakır olabilir miyim acaba? Dediniz ya silah taşırsanız özgüveniniz olur alttan almazsınız hani, ben de Polat Alemdar gibi kafa kesebilir miyim?

Bildiğiniz üzere Polat Alemdar'da silah vardı ve Cerrahpaşalı metine karşı alttan almadı. :D

Silah taşırsanız özgüveniniz olur ne demek? Sen ciddi misin ya? Doğrusu sana açıklama yapmak içimden gelmiyor ama gerçekten anlayamadığını bildiğim için senin adına üzülüyorum. Bak dinle tekrar söylüyorum. Tartışma esnasında çok sinirlenirsen o silahı kullanabilme ihtimalin artar. Anlayacağın alttan almak için bir nedenin olmaz. Normalde akıllı bir insan yazdığım yorumdan bireysel silahlanmaya karşı olduğumu anlardı. Konu sen olunca tekrar tekrar yazmak zorunda kalıyoruz.
Bildiğiniz üzere diye başlayan cümlenden de doğrusu bir şey anlamadım.

Polis bıçak boyunu genelde işaret ve orta parmağın arasına alıp kontrol eder. Kısa ise sorun yok. Ancak bıçak tek ağızlı olabilir, bu bıçakta arkada ki parçalayan kısımları illegal. Kendi kendine açılan yaylı bıçaklar illegal. Açılınca kilitlenmiyorsa ve ağız ile kabza arasında elinizin kaymasını engelleyecek bir şey yoksa genelde kendinizi kesersiniz.

Polis bıçak boyunu genelde işaret ve orta parmağın arasına alıp kontrol eder. Kısa ise sorun yok. Ancak bıçak tek ağızlı olabilir, bu bıçakta arkada ki parçalayan kısımları illegal. Kendi kendine açılan yaylı bıçaklar illegal. Açılınca kilitlenmiyorsa ve ağız ile kabza arasında elinizin kaymasını engelleyecek bir şey yoksa genelde kendinizi kesersiniz.
Yok hocam o iş öyle olmuyor, polis bizim elimizde kontrol ediyor onu, birden elimize yavaşca batırıyor. Bu işin espiri böyle yani, şaka yapıyorlar aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı