[Mini İnceleme] Batman Arkham Knight

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
City'den kalan bir hikaye: Arkham City'i hiç oynamadım ama Joker, ölmeden önce kendi kanına Titan denen bir şey enjekte etmiş ve Bruce Wayne'de dahil olmak üzere 5 kişiye kendi kanından enjekte etmiş. Joker'in enjekte ettiği maddeler/kan, içten içe bu 5 kişinin kişilikleri ele geçirmeye çalışıyor.

Baş Düşmanlar: Korkuluk, Arkham Şovalyesi ve Joker.

Hikaye:

Eski Robin/Hüt Hüt Kuşu olan Jason Todd, Joker tarafından işkencelere maruz kalır. Joker'de sürekli işkence eder ve bir taraftan da, bunu Batman'in suçu olduğunu kafasına sokar, delirtir Jason'u.
Arkham City'den kalma bir hikaye sanırım. Batman, Jason'u öldüğünü görmüş/sanıyor. Jason, daha sonra Miles adlı bir birimde eğitim mi ne alıyor galiba. Onları lideri oluyor. Namını Arkham Şovalyesi olarak yayıyor. Alem bunu öldü biliyor, bu; " Batman'i öldüreceğim" kafasında. Korkuluk ile iş birliği yapıyorlar.

Asıl Hikaye: Tüm oyun boyunca aslında Joker ile savaşıyoruz. Beynimizde.

Oynanış: "BAT Mobile" geldi. Ama oynanış bakımdan döngü yine aynıydı. Sadece bu döngüye BAT Mobile eklediler;
Dövüş, gizlenerek etkisiz hale getir, dedektiflik, BAT Mobile ile savaş. Döngü buydu. Tıpkı diğer Arkham oyunları gibi. Döngüye BAT Mobile eklemişler.

Umut ettiğim bir sahne; Batman, Joker'den dolayı zehirlenip kendini hücreye kapatacaktı. Onun yerine Arkham Şovalyesi ile Robin yani Tim Drake uğraşacaktı bir müddet. O da olmadı.

Şimdi eleştireyim;
Dostlarım, Arkham Şovalyesi, tıpkı çizgi romandaki gibi Robin'in Joker tarafından öldürüp, Ra's al Ghul tarafından diriltilecek sandım ama öyle olmadı, Joker sadece öldürdüğüne inandırdı Batman'i o kadar. O yüzden burada bir hayal kırıklığı yaşadım.

Boss savaşı yoktu daha doğru oyunda adam akıllı baş düşmanlar bile yoktu. Bir boss savaşı göremedim ben bu çok üzücüydü.
60 GB oyun sadece Enigma, Penguen, Harvey Çift Yüzlü gibi karakterlere ayrılmış ki onlar yan görevler yani. Bir de suitlere ayrılmış. DLC paketlerini indirmedim. Dahil değil yani. Tek Harvey'in yan görevlerini yapmayacağım için belki pişman olacağım. Enigma karakteri 90'ların Batman'inde de sıkıcıydı, Arkham Origin'de de. Bilmece için koşmak istemedim. Penguen karakteri gibi bir karaktere neden ihtiyaç var ki DC'de? Çok göz önünde bulundurmaya çalışıyorlar.

Hikayesi çok iyiydi fena değildi, sadece sona doğru biraz saptı o kadar. Bruce Wayne'in kimliği açığa çıkması gereksizdi. Oyunda bir heyecan etkisi yaratmadı.
Bence bu oyun Arkham Origin'den güzel değil. Arkham Origin'in oyunun 2 eksiği vardı; Kısa olması ve Gotham'da sadece suçluların bulunması.

Bulmacalar gerçekten çok can sıkıcıydı aşırı abartılmış bende o kısmı kedi kızı kurtardiktan sonra pas geçtim. Yorumlarınıza katılıyorum.

Geri
Yukarı