Mini PC Toplama

Grapio

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımdan kurtulmak için mini bir PC toplamaya karar verdim, amacım en uygun fiyatta 1080p'de oyunları yüksek seviyede oynamak ve ufak tefek video edit işleri. Aklımda kesin olan parçalar var bunlar;
  • SilverStone Sugo SG13B-Q
Kendisi küçük bir canavar toplamak için yetecek, her şeye sahip bir kasa. 290 TL.
  • Akasa Venom R10
Kendisi tek radyatörlü bir soğutucu, işlemci Ryzen olsa bile onun soğutucusu kasaya sığdıramam onun için böyle bir soğutucu seçtim ve fiyatı da gayet uygun. 270 TL.
  • SilverStone Strider Essential 600W 80+
Ucuz ve 80+ sertifikası olduğu için, aslında biraz da marka uyumu olsun diye seçtiğim bir PSU. Bu konuda önerilerinize açığım. 284 TL.

İşlemci hakkında hangisini alayım diye bir fikrim yok ama bu aralar biraz AMD'den yanayım çünkü AM4 soketini değiştirmiyorlar ve upgrade yapmam gerektiği zaman anakart değiştirmeme gerek kalmaz diye düşünüyorum. 1000 TL civarı fiyat verebilirim.

Anakart konusunda Türkiye'de pek bir seçeneğim yok mini ITX olduğu için ve zaten işlemci belli olmadığı için onu seçemiyorum.

Ekran kartı olarak aklımda RX 570 8 GB (1300TL) versiyonu var ama neden 4 GB versiyonundan ucuz onu anlayamadım, ekran kartı konusunda önerilerinize açığım. 1000-1500 arası bir fiyat verebilirim.

Depolama olarak elimde zaten halihazırda 1TB harddisk ve 240GB SSD var.

Bu bilgisayarı direkt olarak almayıp parça parça alacağım bir ürün indirime girerse onu alacağım veya 2. elde uygun fiyatlı ürünler bulursam onlara da yönelebilirim.

Hala güncel parçaları tam olarak belirledim r5 2600 ve rx 580 kara cumada indirim olursa alacağım hepsini bir öneriniz varmı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı