Mini pc toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes Meşe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Technopat'ın paylaştığı GTX 960 ile Mini Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat bu linkten bakabılırsınız. Gördüm hoşuma gitti Asus rog gr8 almayı dusunuyodum, bu alacağım pc ya notebook yada mini pc istiyordum.

Bunu gördüm bu hoşuma gitti şimdi herşey tamam da yalnız Msı gtx 960'ı mini kasaya takamıyormuşuz ve Anakart Msı81I gerekiyormuş, mini kasaya takmak icin bunu da bulamadım sitelerde. Ne yapmalıyım? Msı gtx 960'ı alsam takabılır mıyım? Mini versiyonu felan var mıdır bunun bir yardım etseniz :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 2500 tl. Daha güncel bir sistem bulunabilir mi? Oynayacağım oyunlar şunlar;
GtaV, Pes, Fifa 16, Lol, Cs go, Sleeping dogs, Assasin Creed gibi oyunlar. Daha önce Asus rog gr8 konsol pc'yi buldum fiyatı oldukça pahalı, haketmediğini düşünüyorum. Dizüstü pc istiyorum fakat bu bütçeye istediğim oyunları oynayamayacagımı düşünüyorum, bu yüzden mini ıtx kasa tercih ettim.

Ben bu pc'yi taşıyacağım abi 3 yada 4 haftada bir bir yerlerde kalıyorum sürekli taşımam lazım cantaya atmam lazım. Şu kasaları buldum ama bunlarda oldukça büyük atıyorum linkleri;
1.kasa HAF-915F STACKER Mini-ITX SİYAH KASA bu boyuna uzun ama ufak
2.kasa cooler master 130 yada 110 Recep abi gtx960 taşıyan mini kasa adlı başlıgında bu durumda cooler master 110'u beklemenizi tavsiye ederim demişti e cooler master 110,cooler master 130'dan önce cıkmadı mı zaten? Murat abiciğim bana yardım edersen sevinirim teşekkürler.
NOT: Bu arada bir gün ban yemişim, yazım kurallarından dolayı. Dikkat etmeye çalıstım inşallah bir daha yemem.

Bu kasaya hatırladığım kadarıyla 12.5 inch kartlar bile takabiliyosun. (Normal kart boyutları 10.5-11 inch arası oluyor.)

Abi mini itx sistemi istiyorum ben.

Bu normal bir kasa dediğim gibi, ben bu pc'yi 1/2 haftada bir taşıyacağım bir yerlere götüreceğim ki mini bir şey olmalı.

Eğer taşıyacaksan alacağın en minik kasa Silverstone Sugo SG05. (Aslında daha küçük bir kasa daha var ama daha çıkmadı diye biliyorum. Eğer araştıracaksan DanA4 Case.)
Ama şöyle bir durum var ki mini itx anakartlar biraz pahalı oluyor. Eğer 6. nesil alacaksanız ekran kartınız biraz düşük kalabilir.

Biraz araştırma yaptım şöyle bir sistem oluşturdum.
Ekran Alıntısı.PNG

Burada 960 2 GB versiyonu var ama en düşük fiyatları araştırırsanız;
SilverStone Sugo Serisi SG05BB 450W 80+ Plus Bronze SFX Güç Kaynaklı USB3.0 Mini-ITX Performans Kasası
Gigabyte GV-N960OC-4GD GTX960 4GB GDDR5 128Bit 16x PCIe 3.0 | sanalmarketim
MSI H110I PRO DDR4 M.2 HDMI DVI 16x Lga1151 Mini-ITX | sanalmarketim
Kingston HX421C14FB/8 Bellek
Western Digital WD10EZRZ WD Blue 1TB Hard Disk
Intel i5-6400 İşlemci
1460 TL civarında 960 ın 4 GB versiyonunu kullanabiliyosunuz. Ben aynı ürünleri daha pahalıya almamanızı ve 4 GB versiyonunu tavsiye ediyorum.
Üstelik anakartta M2 slotu var. Yani eğer arşiv saklamayacaksanız HDD yerine biraz daha üstüne ekleyip 240 GB lık M2 SSD takıp kasayı daha ferah kullanabilirsiniz.
Son olarak isterseniz işlemci soğutucu olarak Noctua NH-L9i öneririm. Malesef İnventus'ta stokta bitmiş ama başka bir yerden buldum. Güvenip alırım derseniz linkini de atayım.
En Ucuz NOCTUA NH-L9i 1150/1155/1156 İşlemci Soğutucusu
Linkte ürünün 1151p işlemci destekleyip desteklemediği yazmadığı için kendi sitesinden doğrulamak istedim. Evet 1151p destekliyor.
NH-L9i

Eğer kendim kursam cebimdeki paraya göre bunu veya 970 lisini kurardım.

Abi toplamaktan vazgeçtim, bütçe 2500 notebook önerin.

Gta 5 Assasin Creed Lol ve Cs go gibi oyunlar oynayacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı