Mini PC'ye Hackintosh kurulur mu?

Sir Doğukan

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 1600MHz
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD
İşlemci
i5-4570s 3.40GHz
Selam,
Malum her üründe olduğu gibi Apple ürünlerinin fiyatı da bir hayli yüksek. İkinci el Mac Mini almaya kalksak ortalama olarak 2012 4 GB, i3 işlemci özellikli cihazlar 3000'in üzerine satılıyor. Onun yerine linkteki gibi mini PC alıp Hackintosh kurabilir miyim? Daha önceden kuran arkadaş var mı?
Halihazırda Windows sistemim var. macOS öğrenmek için böyle bir sistem kurmak istiyorum. Ağır işler yapmayacağım, belki yazılım için kullanabilirim.

Selam,
Malum her üründe olduğu gibi Apple ürünlerinin fiyatı da bir hayli yüksek. İkinci el Mac Mini almaya kalksak ortalama olarak 2012 4 GB, i3 işlemci özellikli cihazlar 3000'in üzerine satılıyor. Onun yerine linkteki gibi mini PC alıp Hackintosh kurabilir miyim? Daha önceden kuran arkadaş var mı?
Halihazırda Windows sistemim var. macOS öğrenmek için böyle bir sistem kurmak istiyorum. Ağır işler yapmayacağım, belki yazılım için kullanabilirim.

Ekran kartı ve dahili ekran kartı modeliniz nedir ?

Maksimum Monterey destekliyor birinci. Ama kablosuz ağ kartı varsa dikkat et. Bu arada ikinci ellere göz attın mı?

İkinci ellerde daha fp ürünler var sanırım.

Hocam birkaç gündür ikinci elleri araştırıyorum. Genellikle 3500 civarına 2012 Mac Mini'ler var ancak özellikleri genellikle düşük oluyor. Ekseriyette i3 işlemci, 4 GB RAM bulunuyor. Bu sistemlere bu parayı vermek mantıklı mı bilemiyorum. Daha önce Mac kullanmadığım için sistemin yeterli olup olmayacağı konusunda da endişeliyim. Dersenizki bu sistemler günlük kullanım için yeterlidir, sıfırdan sistem alıp Hackintosh kurmaya uğraşmaya değmez o zaman almayı düşünebilirim.

Bulduğum bir sistem var. Özellikleri şu şekilde:
2012 sonu Mac Mini
12GB ram
i5 işlemci
Samsung Evo 850 250GB
Ventura 13.3.1

Şuan için fiyatı 4000₺ ama pazarlıkla 3500₺ gibi bir fiyata indirebilirim. Böyle sıfırdan alıp uğraşmaktansa bu sistemi almak mantıklı olur mu?

Mac miniden bahsetmiyorum hocam. İkinci el mini bilgisayarlardan. İşlemci ne kadar yeni nesil olursa kârınıza.

İkinci el mini PC'ler attığım linktekilerden daha düşük özelliklere sahip olmasına karşın daha pahalı. Amazon'da satılanlar onlara göre hem daha ucuz hem de özellik bakımından yüksek.
Özelliklerini attığım Mac Mini almaya değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı