Minibüste koltuktan beni kaldırıp yaşlıları oturuyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her zaman yaşadığım olay. Her minibüse bindiğim zaman boşalan koltuğa oturduğum zaman biri çıkıyor sen kalk su teyze yok şu amca otursun deyip beni kaldırtıp yaşlıları oturtuyorlar. Ben hiç koltukta rahatça oturamıyorum. Ne yapacağım? Artık minibüse binmek istemiyorum, yaşlılarda bir ayakta duramıyor.
Knk sen onlar emir kulumusun dinleme. Zorla kolundan tutupta kaldırırlar ise adliyenin yolunu tut bence.
15 yaşındayım vermiyorum diyeyim de beni minibüsten şoför dahil döverek indirsinler, değil mi?
Knk hayır kimse kimseyi dövmüyor. Hangi yılda yaşıyoruz. Kimse seni dövemez bilgin olsun korkmana gerek yok.

Her zaman yaşadığım olay. Her minibüse bindiğim zaman boşalan koltuğa oturduğum zaman biri çıkıyor sen kalk su teyze yok şu amca otursun deyip beni kaldırtıp yaşlıları oturtuyorlar. Ben hiç koltukta rahatça oturamıyorum. Ne yapacağım? Artık minibüse binmek istemiyorum, yaşlılarda bir ayakta duramıyor.

Kendine ya da yakın çevrene yapılmasını istemediğin şeyi sen de yapma.

Yer verin hocam yaşlılara hürmet etmek gerek.

Komik bir şey söylemediğim halde gülücük atıyorsunuz şaşıyorum size.
Bir tek onlar sorun çekmiyor. Okuldan veya işten geliyorsun kaç saat çalışmışsın ve yorulmuşsun biri gelsin yaşlılara hürmet etmen gerek dedikten sonra seni kaldırsın. Ne güzel.

Kimseye yaşlılara yer veriyor diye gülücük atmak zorunda da değilsin. İyi günler.
Knkm yaşlılara yer vermekte sorun yok. Mesela sen oturuyorsundur yaşlı bir insan görürsün ve sen geç amca fln dersin. Ama adam beni zorla kaldırıyorlar diyor. Böyle birşey yok bilgin olsun. İyi günler.

Knkm yaşlılara yer vermekte sorun yok. Mesela sen oturuyorsundur yaşlı bir insan görürsün ve sen geç amca falan dersin. Ama adam beni zorla kaldırıyorlar diyor. Böyle bir şey yok bilgin olsun. İyi günler.

Ben zaten dikkat ettiyseniz yerinden zorla kaldırma olayını desteklemedim, sadece hürmeten yaşlı bireylere yer vermenin daha münasip olacağını belirttim.

Verin gitsin hocam. Yarın bizler de aynı duruma düşebiliriz.
(Kızgın atanlar yarın bir akrabanızı ayakta tutsunlar ne düşüneceğinizi merak ediyorum. Yaşlı tanıdığım yok ve ben böylesinin doğru olduğunu düşünüyorum.)

Bu yoruma niye bu kadar kızgın atılmış anlamadım, arkadaş haklı.

Yaşlılara saygı gösterin ayakta kalmasınlar otursunlar. Gençler olarak daha dinç daha güçlüsünüz. 5-10 dakika ayakta kalsanız ne olur yani? Biri durakta inince onun yerine geçersiniz.

Ben zaten dikkat ettiyseniz yerinden zorla kaldırma olayını desteklemedim, sadece hürmeten yaşlı bireylere yer vermenin daha münasip olacağını belirttim.
Yaşlılara hürmet mi? Dostum sen yer vermeye devam et. Hatta ayaklarını ovala rahatlasınlar. Bide van kahvaltısı kurdunmu yaşlılara hürmet etmiş olursun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı