Çözüldü Minidump dosya analizi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

DerratiX

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 3600 Mhz Cl17 2x8
SSD veya HDD modeli
SN570
Ekran kartı
RX6600
Anakart
ASUS PRİME B450M K2
İşlemci
Ryzen 5 5600
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba.

İşlemciniz için değişim kararı çıktığına sevindim. Belki de arızalı olan donanım oydu.
Ama ana kartta soket sıkıntı varsa değişen işlemcinizi de bozabilir. (Pin yamulabilir.)

İşlemcinizi ilk başta kontrol ettiğinizde pinlerde yamukluk mevcut muydu?
Herhangi bir yamuk pin yada eksik bir pin yoktu.

Bir seferinde usb portundan (klavye-mouse tam hatırlamıyorum.) çıkarırken mavi ekran verdiği olmuştu. Anakartta kuzey ve güney köprülerinin birinde sıkıntı olma ihtimali var mı ?

Hata mesajlarında sürekli işlemci çekirdeği hatası vardı ve hepsi farklıydı işlemciyi anakart bozmuş olabilir mi ?
Sistem ilk alındığından beri mavi ekran hatası vardı.

Yeni işlemcim geldiğinde kendi stok termal macunuyla mı kullanayım yoksa mx4 almıştım onu mu kullanayım ?

Sorun çözüldü, işlemciyi değiştirmek gerekiyormuş şu anlık sorun yok. Çok teşekkür ederim.
@KojiroHyuga04
Linkte dosya bulunmuyor.

Ancak 104 derece görüp ısıdan kapanmaması da bir değişik.
Bence anakart ve işlemci servise gitmeli. Umarım çözülür sorun.

Pardon düzeltmeyi unutmuşum linki (istersen yarın yeniden atabilirim) yetkili servislere durumu bildirip kargolayacağım bir gelişme olursa yanıtı güncelleyeceğim herkese yardımcı olması açısından. Yardım ettiğin için sağ ol.
@KojiroHyuga04

@KojiroHyuga04 İşlemcim için değişim kararı çıktı anakartı henüz gönderemedim kargonun almasını bekliyorum işlemci cuma günü elime tekrar ulaşacak anakartta sorun varsa işlemciyi bozma ihtimali var mı anakartı göndermeden denesem bir sorun olur mu? OCCT CPU STABİLİTY test yapmayı düşünüyorum kapanmazsa sorun çözülmüş olur.

Son düzenleme:
Merhaba.

İşlemciniz için değişim kararı çıktığına sevindim. Belki de arızalı olan donanım oydu.
Ama ana kartta soket sıkıntı varsa değişen işlemcinizi de bozabilir. (Pin yamulabilir.)

İşlemcinizi ilk başta kontrol ettiğinizde pinlerde yamukluk mevcut muydu?
Herhangi bir yamuk pin yada eksik bir pin yoktu.

Bir seferinde usb portundan (klavye-mouse tam hatırlamıyorum.) çıkarırken mavi ekran verdiği olmuştu. Anakartta kuzey ve güney köprülerinin birinde sıkıntı olma ihtimali var mı ?

Hata mesajlarında sürekli işlemci çekirdeği hatası vardı ve hepsi farklıydı işlemciyi anakart bozmuş olabilir mi ?
Sistem ilk alındığından beri mavi ekran hatası vardı.

Yeni işlemcim geldiğinde kendi stok termal macunuyla mı kullanayım yoksa mx4 almıştım onu mu kullanayım ?

Sorun çözüldü, işlemciyi değiştirmek gerekiyormuş şu anlık sorun yok. Çok teşekkür ederim.
@KojiroHyuga04

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı