Minidump dosyaları açılmıyor

Cristo20

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün gece ve bugün 2 kere mavi ekran hatası verdi bilgisayarım. Neden kaynaklandığını öğrenmek için minidump dosyalarını açmaya çalışıyorum ama açamadım. Yardımcı olabilecek var mı? Microsoft Store'dan WinDbg isimli uygulama ile açmaya çalışıyorum. Aldığım hata ekte mevcut.

hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim hocam yönetici olarak açtım üstüne DMP dosyasını koyamıyorum bile siyah bir işaret çıkıyor olmaz anlamında.
Yine yedim mavi ekran hata olarak DPC_WATCHDOG_VIOLATION yazıyordu.
Üstüne koymak yerine File/Dosya sekmesinden Open/Aç tuşuna tıklayın ve buradan dosyanızı seçin.

Mavi ekran hatasına bakılırsa hata ya donanım kaynaklı ya da driver kaynaklı. Hatanın başlama sebebi olarak herhangi bir driver'ın güncellenmesi/kaldırılması aklınıza geliyorsa yaptıklarınızı geri alın.

Üstüne koymak yerine File/Dosya sekmesinden Open/Aç tuşuna tıklayın ve buradan dosyanızı seçin.

Mavi ekran hatasına bakılırsa hata ya donanım kaynaklı ya da driver kaynaklı. Hatanın başlama sebebi olarak herhangi bir Driver'ın güncellenmesi/kaldırılması aklınıza geliyorsa yaptıklarınızı geri alın.

En son NVIDIA driver güncelledim ondan sonra başladı onu nasıl geri alabilirim. Bir de sorunun şöyle bir garipliği var bilgisayar sadece boştayken veya internetteyken mavi ekran veriyor oyun gibi yüke sokan şeylerde sıkıntı olmuyor babam 4 saat oyun oynadı hiç vermedi mavi ekran.

Geri
Yukarı