Minidump dosyası bulunmayan mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
40
Daha fazla  
RAM
4 GB 2133 MHz CL19
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD ve 500 GB HDD
Ekran kartı
Vega 3
Anakart
A320M S2H v2
İşlemci
3000G
Sosyalde rehber hazırlarken birdenbire anlık mavi ekran yedim ve hata kodunu göremeden kendini yeniden başlattı. Minidump dosyasını bulmaya çalıştım ama bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Bir de bilgisayarda biraz kasmalar hissediyorum mavi ekran sonrası.
@Enes3078
@KojiroHyuga04
Güncelleme: Şu anda takılı olan hard diski görmüyor bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sorun yok gibi hocam. Yavaşlık çok fazla değilse biraz zaman verin derim. Ama bilgisayar kullanılamayacak durumda ise verilerinizi yedekleyip temiz kurulum yapın. Bir daha mavi ekran hatasıyla karşılaşırsanız ve minidump dosyası oluşursa dosyaları gönderin analiz edelim.
Ek olarak CMD'yi yönetici olarak başlatıp sfc /scannow yazın.

Sorun yok gibi hocam. Yavaşlık çok fazla değilse biraz zaman verin derim. Ama bilgisayar kullanılamayacak durumda ise verilerinizi yedekleyip temiz kurulum yapın. Bir daha mavi ekran hatasıyla karşılaşırsanız ve minidump dosyası oluşursa dosyaları gönderin analiz edelim.
Ek olarak CMD'yi yönetici olarak başlatıp sfc /scannow yazın.
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them. For online repairs, details are included in the CBS log file located at windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
Bunu dedi.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them. For online repairs, details are included in the CBS log file located at. windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline. repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
Bunu dedi.

Hocam sistem dosyaları bozukmuş ve düzelttiğini söylüyor.

Sorun çözülmüş olabilir. Görünmeyen HDD'yi disk yönetiminden kontrol edin.

Hard diskin kablosu çıkmıştı geri taktım ve taktıktan 5 saniye sonra mavi ekran verdi yine kata kodunu falan göremedim aniden verdi sonra BIOS'a attı.
Ve yine minidump dosyası oluşmamış.

Hard diskin kablosu çıkmıştı geri taktım ve taktıktan 5 saniye sonra mavi ekran verdi yine kata kodunu falan göremedim aniden verdi sonra BIOS'a attı.
Ve yine minidump dosyası oluşmamış.

HDD bozuk o zaman hocam. Mümkünse başka bir PC'de deneyin.
Ek olarak minidump oluşturma ayarları sıkıntılı olabilir.

Onu nasıl düzeltebiliriz?
Bir de belki gereksiz ama crackli PES 21 ve GTA SA trilogy var ondan da olmuş olabilir mi?

Olabilir hocam. Zaten genellikle crack yazılımlar neden oluyor böyle sorunlara.
1641727086137.png

(Fotoğraf Alıntı)
Bu menüde "Varolan dosyanın üstüne üzerine yaz"'ı açın ve "Tam bellek dökümü"nü "Küçük Bellek Dökümü" yapıp deneyin. Sistem günlüğüne olay olarak yaz'ın da açık olması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı