Minidump dosyası oluşmuyor

İşletim sistemi
Windows 10
Olay Görüntüleyicisi üzerinden Sistem raporunu paylaşınız. Logu MediaFire'a yükleyip bizimle paylaşın.

Olay Görüntüleyicisi üzerinden Sistem raporunu paylaşınız. Logu MediaFire'a yükleyip bizimle paylaşın.

Deniyorum hemen Enes abi.

Abi yönetim olaylarını mı paylaşacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem logunu paylaşacaksınız. Görselde detayı yer almakta.

1630173500641.png

Eki Görüntüle 1151653

Abi ben hiç Media fire kullanmadım nasıl atacağım sana.

Eki Görüntüle 1151653

İnşallah doğru bir şekilde paylaşıyorumdur.

Hizmetler'den "ClipSVC" hizmetini mi kapadınız? Ayrıca işlemciniz sanırım çok ısınıyor. İşlemciniz kaç derece oluyor yük altında? AIDA64'ten kontrol edip bunu bizimle paylaşır mısınız?

Hizmetler'den "ClipSVC" hizmetini mi kapadınız? Ayrıca işlemciniz sanırım çok ısınıyor. İşlemciniz kaç derece oluyor yük altında? AIDA64'ten kontrol edip bunu bizimle paylaşır mısınız?

Abi maalesef ceza yemiştim o yüzden yazamıyordum.
ClipSVC'yi ben kapatmadım ama görev yöneticisinde kapalı diyordu ve ben de Google'dan bakarak geri açtım.

Evet işlemcim çok ısınıyor YouTube'da video izlerken 20 dk içinde kapanıyor (ısındığı için) ama Technopat gibi sitelerde 1 saat kadar durabiliyor soğutucusu var. Termal macunu yok ve 7 yıldır hiç içi açılmadı ve içi temizlenmedi. Ama ısınma sorunu bundan değil ben 15-20 gün öncesine kadar normal bir şekilde istediğim kadar oyun oynayabiliyordum. DDU ile sürücüleri kaldırdım ve aygıt yöneticisinden işlemciyi kaldırıp geri getirdim. Bunları yaptıktan sonra bu ısınma sorunu oldu. Birazdan AIDA64 Extreme indireceğim.
Abi bu ekran görüntüsünü aldıktan 2 dk sonra bilgisayar kapandı.

AİDA64.PNG

Hemen tekrar çekiyorum.

Sıcaklık.PNG

Sadece Technopat açık ve daha 2 dk önce açtım bilgisayarı.

Abi Technopat'ta 5-6 dk tartışmalara baktım ve sonuç.

Sıcaklık 2.PNG

Tam tahmin ettiğim gibi. Öncelikle işlemciye termal macun sürün ve işlemci fanını temizleyin. Soğutma olmazsa mavi ekran yemeniz olası.

Ayrıca belirttiğim servisi açmanız iyi olmuş zira hatanın bir diğer kaynağı da o idi. Şimdi bu durumda dilerseniz bir bilgisayarcıya götürün, dilerseniz de siz ya da bir aile bireyinize verin ve bakımı yapılsın cihazın. Bu kadar yüksek sıcaklıklar normal değil. Isınmadan dolayı shutdown bile veriyor cihaz. Bu dediğimi de yaptıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini belirtirseniz sevinirim.

Tam tahmin ettiğim gibi. Öncelikle işlemciye termal macun sürün ve işlemci fanını temizleyin. Soğutma olmazsa mavi ekran yemeniz olası.

Ayrıca belirttiğim servisi açmanız iyi olmuş zira hatanın bir diğer kaynağı da o idi. Şimdi bu durumda dilerseniz bir bilgisayarcıya götürün, dilerseniz de siz ya da bir aile bireyinize verin ve bakımı yapılsın cihazın. Bu kadar yüksek sıcaklıklar normal değil. Isınmadan dolayı shutdown bile veriyor cihaz. Bu dediğimi de yaptıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini belirtirseniz sevinirim.

Abi içini açıp temizleyemem veya termal macunda süremem ya da bilgisayarcıya götüremem çünkü yakınlarda ve güvenilir bir bilgisayarcı yok. İçini kendim açmayı denesem babam bize çok güvenmiyor daha çok bozarız ya da bir şey yaparız diye. Ancak çaktırmadan içini açıp temizlersek belki o olabilir ama termal macun biraz zor ne yazık ki.

Dediğim gibi, termal macun değişimi şart. Dilersen babanla beraber bir bilgisayarcıya gidip yanında durun ve termal macunu değişmesini izleyin. RAM çalma ya da değişme gibi bir durum da olmaz bu sayede.

Geri
Yukarı