Minidump inceleme

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Merhaba, bilgisayarda ani kapanmalar, masaüstü performansı sırasında takılmalar vs. oluyor. Bilgisayarda CrystalDiskInfo yazılımında markası modeli vs. herhangi bir bilgisi görünmeyen ne idüğü belirsiz 120 GB'lık bir SSD mevcut. Ben sorunun işletim sistemi veya disk kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum. Hocalarımdan minidump dosyalarını incelemesini rica ediyorum. Teşekkürler.

Minidump dosyaları

Merhaba, bilgisayarda ani kapanmalar, masaüstü performansı sırasında takılmalar vs. oluyor. Bilgisayarda CrystalDiskInfo yazılımında markası modeli vs. herhangi bir bilgisi görünmeyen ne idüğü belirsiz 120 GB'lık bir SSD mevcut. Ben sorunun işletim sistemi veya disk kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum. Hocalarımdan minidump dosyalarını incelemesini rica ediyorum. Teşekkürler.

Minidump dosyaları
Disk sorunun var. Bariz belli. Başka da bir problem görünmüyor.
Eğer sadece SSD varsa, HDTune ile Health sekmesini EKSİKSİZ paylaş. SMART verilerini inceleyelim.

Muhtemelen SSD çöp, çünkü kontrolcü arızası olma ihtimali var. Zaten minidumplarda da, disk donanımı hatası yazıyor.

SMART verilerini incelersem, kesin sonuca ulaşabiliriz.

Disk sorunun var. Bariz belli. Başka da bir problem görünmüyor.
Eğer sadece SSD varsa, HDTune ile Health sekmesini EKSİKSİZ paylaş. SMART verilerini inceleyelim.

Muhtemelen SSD çöp, çünkü kontrolcü arızası olma ihtimali var. Zaten minidumplarda da, disk donanımı hatası yazıyor.

SMART verilerini incelersem, kesin sonuca ulaşabiliriz.
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. İstediğiniz veriler;
1.PNG

2.PNG

Bir de error scan yapayım dedim de diskte bayağı hata çıktı. Bitmeden atsam da herhalde anlaşılır diye düşündüm. Sonuç;
1686434442218.png

Geri
Yukarı